Skip to main content

Maker Faire, Kendin Yap (Do It Yourself) kültürünü benimseyen 7’den 70’e her yaştan, her meslek grubundan insanları üçüncü kez İstanbul’da bir araya getirecek.

27-29 Ekim’de Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek olan İstanbul Maker Faire, ABD’de temelleri atıldıktan kısa süre sonra dünyaya yayılan Maker Hareketi’nin heyecanını yine Türkiye’ye taşıyacak. Önceki yıllarda yakaladığı başarıyla dikkatleri üzerine çeken İstanbul Maker Faire’e bu yıl da; icatlar çıkaranlar, üretmeyi seven yaratıcı mucitler, mühendisler, ustalar, sanatçılar, bilim kulüpleri, amatörler, öğrenciler, sanayiciler ve start-up’lar birbirinden farklı projelerle başvuruda bulunuyor.

Bahçeşehir Koleji’nin ana sponsor olduğu İstanbul Maker Faire, müzik ve eğlenceyi de bir arada sunacak. Etkinlikte, drone yarışları, büyük enstalasyonlar, canlı müzik ve sokak sanatçılarının gösterilerinden oluşan eğlenceli outdoor aktivitelerin yanı sıra, konferanslar, paneller, programlama, robotik, lehim ve sanat gibi konularda gerçekleşecek atölye eğitimleri de yer alacak.