Skip to main content

İşNet’in genel müdürlüğüne Mehmet Fahri Can getirildi.

İşNet’in yeni genel müdürü Mehmet Fahri Can oldu. Ocak ayı itibariyle bu göreve atanan Mehmet Fahri Can, daha önce İş Bankası Dijital Bankacılık Müdürü olarak çalışıyordu. 1991’de Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olan Can, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’nü bitirdi. Can, işletme yüksek lisansı derecesini ise 2000’de Hacettepe Üniversitesi’nden aldı.

İş Bankası ve iştiraklerinde geçen bir kariyer

Mehmet Fahri Can, kariyerine 1991’de İş Bankası’nda yazılım uzmanı olarak başladı ve 2001’e kadar bu görevde çalıştı. Aynı yıl İş Zekâsı bölümü yöneticiliğine atanan Can, 2009’da bankanın BT Süreç, Performans ve Kalite Yönetimi Birim Müdürlüğü pozisyonuna atandı. Mehmet Fahri Can Mayıs 2010’a kadar bu görevde çalıştı ve Haziran 2011’de Çok Kanallı Bankacılık Çözümleri Birim Müdürü oldu. Can, Mayıs 2011’de İş Bankası’nın iştiraki olan Softtech’te genel müdür yardımcılığı görevine terfi etti ve Mart 2016’ya kadar bu görevde çalıştı. Mart 2016’da tekrar İş Bankası’na dönen Can, Dijital Bankacılık Müdürlüğü pozisyonuna getirildi. Can Aralık 2017’ye kadar bu görevde kariyerine devam etti ve Ocak 2018’de İşNet Genel Müdürü oldu.

Can’ın selefi Selim Selvi de İş Bankası kökenli

Mehmet Fahri Can’dan önce İşNet Genel Müdürü olan Selim Selvi, LinkedIn’de yer alan bilgiye göre, “yarı emekli” olarak görünüyor. Selim Selvi kariyerine 1984’te İş Bankası’nda BT uzmanı olarak başladı ve bankada 2008’e kadar aynı alanda çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Aynı yıl Softtech Genel Müdürlüğüne terfi eden Selvi, Mart 2010’da İşNet Genel Müdürü oldu ve Aralık 2017’ye kadar bu koltukta oturdu.