Skip to main content

Mobil teknolojinin gelişmesiyle beraber, iş seyahatine çıkan çalışanların ofislerinde oturuyormuşçasına üretken olması bekleniyor. FindTheBest.com sitesi, her gezgin çalışanın üretken olmasına destek olabilecek en önemli 5 cihazı listeledi. 1)    Akıllı Telefonlar2011…

Mobil teknolojinin gelişmesiyle beraber, iş seyahatine çıkan çalışanların ofislerinde oturuyormuşçasına üretken olması bekleniyor. FindTheBest.com sitesi, her gezgin çalışanın üretken olmasına destek olabilecek en önemli 5 cihazı listeledi.

1)    Akıllı Telefonlar
2011 yılında tüm dünyada yaklaşık 483 milyon akıllı telefonun dağıtıldığı günümüzde, akıllı telefon penetrasyonu yüzde 30 artış gösterdi. Özellikle seyahat eden çalışanlar için akıllı telefonun en önemli özelliklerinin başında telefonun batarya ömrü oluyor. En uzun konuşma süresi sağlayan telefonlar ise 21 saat ile Motorola Droid Razr Maxx ve 14 saat ile Apple iPhone 4S ve Samsung Galaxy A akıllı telefonları.

2)    Netbook’lar
Geleneksel laptoplar’ın gösterdiği güç ve fonksiyonu sağlayan Netbook’ların en önemli avantajları daha hafif olmaları. Seyahat edenlerin bu cihazlar ile ilgili dikkat ettiği unsurlar ise ağırlığı ve batarya ömrü oluyor. Bu kategoride en hafif ve uzun ömürlü Netbook’lar; Samsung NF310 (1.30 kilo, 9 saat), HP Mini 5103 (1.36 kilo, 10 saat) ve Toshiba Mini NB505-N508GN (1.22 kilo, 8 saat) olarak sıralanıyor.

3)    Tabletler
Forrester Research tarafından 2015 yılına kadar İnternet kullanıcıların üçte birinin tablet kullanacağını tahmin etmesi, tabletlerin piyasadaki önemini simgeliyor. Hem hafif olan hem de bir eğlence aracı olarak kullanılabilen tabletlerin seyahatlerde kullanılabilmesi için aynı zamanda yeterli bir hafızaya da sahip olmaları gerekiyor.  En çok hafıza barındıran tabletler ise 540 GB ile Acer Iconia-6120, 250 GB ile Archos 70 ve 160 GB iiView M1 Touch.

4)    E.Okuyucular
Dünya üzerinde olmasa bile Amerika’da oldukça popüler olan e.okuyucular, ABI Research tarafından yayınlanan rapora göre 2013 yılında hızla diğer ülkelere de yayılmaya başlayacak.
Özellikle seyahat esnasında haber veya kitap okumak isteyen çalışanlar için kullanışlı olan e.okuyucuların en önemli unsuru yine batarya ömrü. En uzun batarya ömrü olan 3 e.okuyucu ise 12.000 sayfa çevirmelik Sony Reader Daily Edition PRS-900 ve PRS 900-BC modelleri ile 10.000 sayfa çevirmelik batarya ömrü olan Condor Technology Associates eGriver Touch.

5)    Ses geçirmez kulaklıklar
Seyahat edenlerin en önemli destekçilerinden biri ise hem kaliteli ses sağlayacak hem de sesli ortamlarda dikkat dağıtmayı engelleyen ses geçirmez kulaklıklar. Bu alanda en etkili kulaklıklar ise Sennhesier’ın Pxc 450 kulaklıkları ve Bose QuietComfort 15 ile Bose QuietComfort 3 modelleri.

Kaynak: reuters.com