Skip to main content

Apple, yaptığı resmi açıklama ile baş tasarım sorumlusu Jony Ive’ın Apple’dan ayrılacağını açıkladı.

Apple, baş tasarım sorumlusu Jony Ive’ın kendi şirketini kurmak üzere şirketten ayrılacağını açıkladı. Ive’nın yeni kuracağı şirketin adı LoveFrom olacak.

Apple’da bir dönem sona eriyor

Apple’da tam 30 yıl çalışan dünyanın en önemli endüstriyel tasarımcılarından biri olan Jony Ive, Apple’ın da önemli müşterileri arasında yer alacağı bağımsız bir tasarım şirketi kuruyor. Kuracağı yeni şirketin adı ise Love From olarak açıklandı.

iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac’ler dahil olmak üzere tüm büyük Apple ürünlerinin tasarlanmasında önemli bir rol oynayan Ive, son olarak Apple’ın San Francisco’da gerçekleştirdiği WWDC 2019 yazılım geliştirici etkinliğinde Apple CEO’su Tim Cook ile sunum yapmıştı.

Ive’ın ayrılma kararı Apple tarafından yayınlanan basın açıklamasıyla dünyaya duyurulurken, bu gelişme sürpriz bir karar olarak yorumlanıyor. Şirket, Ive’ın sorumluluklarını Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı Evans Hankey ve İnsan Arayüz Tasarımı Başkan Yardımcısı Alan Dye’a devreceğini açıkladı. İki tasarımcı, Apple’ın COO’su Jeff Williams’a rapor verecek.