Skip to main content

Apple, önümüzdeki dönem üreteceği iPhone modelleri için yeniden Samsung ile anlaşma imzaladı. Detaylar haberimizde…

Apple bu yıl içerisinde satışa sunacağı OLED ekranlı yeni iPhone modeli için Samsung’un kapısını çalmıştı. Apple, yeniden gelecek yıl piyasaya süreceği yeni iPhone’u için Samsung ile el sıkıştı. Samsung, önümüzdeki dönemde satışa sunulacak olan yeni iPhone modellerinde kullanılacak olan A12 yonga setlerini üretecek. Samsung 7nm teknolojisi ile üretilecek olan A12 yonga setleri için UV cihazları satın aldı.

Yakın kaynaklardan aktarılan bilgiye göre, bu anlaşmada Samsung’un çip ve diğer işmecilerini denetleyen CEO’larından biri olan Kwon Oh-hyun’un geçtiğimiz ay Apple’ın merkez bürosuna yaptığı ziyaretin önemli rol oynadığı belirtiliyor.

iPhone’un tek OLED tedarikçisi ve en yakın rakibi Samsung, yakında yeni çip yapım makineleri için kendi testlerini tamamlamayı ve çip üretimi için Apple’ın son onayını almayı planlıyor. Koreli üretici şu anda yeni çip yapım makinelerine ilişkin ilk testlerini tamamlıyor. Apple, Samsung’un çalışmalarını onayladığında A12 entegre devrelerini üretmeye başlayacak.