Skip to main content

Apple, geçtiğimiz yılın sonunda satışa sunduğu OLED ekranlı telefonu iPhone X’in yeni reklamını yayınladı.

Apple’ın, 12 Eylül’de düzenlediği etkinlikte tanıttığı onuncu yıla özel telefonu iPhone X, Kasım ayında Türkiye’de satışa sunulmasının ardından çektiği reklam filmleriyle konuşulmuştu. Reklam çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Apple, bu kez telefondaki kamera yeteneklerine odaklanan yeni reklam filmini yayınladı. Apple’ın YouTube kanalına eklenen reklam, telefondaki yeni portre aydınlatması özelliğini hedef alıyor.

iPhone X’in özelliklerine bakacak olursak; 5.8 inç Süper Retina ekran ile tamamen cam ve paslanmaz çelik tasarıma sahip iPhone X; güçlü yapay öğrenme, artırılmış gerçeklik ve 3D oyun deneyimleri sağlayan nöral sisteme sahip A11 Bionic çip ve kablosuz şarj özelliklerinin yanı sıra telefon kilidi açmanın, kimlik doğrulamanın ve ödeme yapmanın yeni yolu Face ID ile birlikte geliyor. Face ID özelliğine imkân veren TrueDepth kamera, alan derinliği efektli selfie’ler için ön kameraya Portre Işığı’na sahip Portre modunu getiriyor. 50 farklı yüz kası hareketini kaydedip analiz ederek emojileri yenilikçi ve eğlenceli bir yolla hayata geçiren Animoji özelliği sunuyor.

Çift optik görüntü stabilizasyon yeteneğine sahip arka kamera; yeni bir renk filtresi, daha derin pikseller, Apple’ın tasarladığı gelişmiş görüntü sinyali işlemcisi ve kullanıcıların çarpıcı fotoğraf ve videolar çekmesine imkân tanıyan Portre Işıklandırmasına sahip Portre moduyla birlikte geliyor. iPhone X’un tamamen cam ön ve arka yüzeyi, gümüş ve uzay grisi olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor.