Skip to main content

12 Eylül’deki etkinlikte tanıtımı gerçekleşen iPhone X, sonunda Türkiye’de satışa çıktı.

Apple’ın, 12 Eylül’de düzenlediği etkinlikte tanıttığı onuncu yıla özel telefonu iPhone X’i uzun bir bekleyişin ardından Türkiye’de satışa sunuldu.

iPhone X, Türkiye’de satışa sunuldu

iPhone X, Apple mağazaları haricinde GSM operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ve birçok internet mağazasında satışa çıktı.

iPhone X modeli gümüş ve uzay grisi olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satışa sunuldu. Cihazı satın almak isteyenlerin 64 GB’lık model için 6099 TL, 256 GB’lık model için ise 6899 TL ödemesi gerekiyor.

5.8 inç Süper Retina ekran ile tamamen cam ve paslanmaz çelik tasarıma sahip iPhone X; güçlü yapay öğrenme, artırılmış gerçeklik ve 3D oyun deneyimleri sağlayan nöral sisteme sahip A11 Bionic çip ve kablosuz şarj özelliklerinin yanı sıra telefon kilidi açmanın, kimlik doğrulamanın ve ödeme yapmanın yeni yolu Face ID ile birlikte geliyor. Face ID özelliğine imkân veren TrueDepth kamera, alan derinliği efektli selfie’ler için ön kameraya Portre Işığı’na sahip Portre modunu getiriyor. 50 farklı yüz kası hareketini kaydedip analiz ederek emojileri yenilikçi ve eğlenceli bir yolla hayata geçiren Animoji özelliği sunuyor.

Çift optik görüntü stabilizasyon yeteneğine sahip arka kamera; yeni bir renk filtresi, daha derin pikseller, Apple’ın tasarladığı gelişmiş görüntü sinyali işlemcisi ve kullanıcıların çarpıcı fotoğraf ve videolar çekmesine imkân tanıyan Portre Işıklandırmasına sahip Portre moduyla birlikte geliyor. iPhone X’un tamamen cam ön ve arka yüzeyi, gümüş ve uzay grisi olmak üzere iki muhteşem renk seçeneğiyle bugüne kadar bir akıllı telefonda bulunan en dayanıklı cama sahip.