Skip to main content

Sestek tarafından geliştirilen iPhone uygulaması Easy Dial, telefon etmek isteyen kullanıcının rehberde arama yapmak yerine, kişinin adının ve soyadının baş harflerini yazarak ilgili kartvizit bilgilerine ulaşmasını sağlıyor. Kullanıcı sadece harf…

Sestek tarafından geliştirilen iPhone uygulaması Easy Dial, telefon etmek isteyen kullanıcının rehberde arama yapmak yerine, kişinin adının ve soyadının baş harflerini yazarak ilgili kartvizit bilgilerine ulaşmasını sağlıyor. Kullanıcı sadece harf yazarak bulduğu kişiyi tek bir dokunuşla arayabildiği gibi, sık aradığı kişileri içeren favori listesi de oluşturabiliyor.

Sestek, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu Easy Dial, telefon etmek isteyen kullanıcının rehberde arama yapmak yerine kişinin adının ve soyadının baş harflerini yazarak ilgili kartvizit bilgilerine ulaşmasına ve tek dokunuşla telefon etmesine olanak tanıyor. Örneğin kullanıcı, telefon rehberinde kayıtlı kişilerden Mehmet Çelik’i aramak istiyorsa, Easy Dial arama motoruna “MC” harflerini yazması yeterli oluyor. Sonrasında Mehmet Çelik’e ait tüm kartvizit bilgileri iPhone ekranında görüntüleniyor.

Easy Dial’ın bir diğer özelliği de sık aranan kişilerden bir favori listesi oluşturulabilmesi. Favori listesine uygulamanın ana ekranında bulunan yıldız ikonları aracılığıyla tek dokunuşla ulaşılabiliyor.

Her dilde kullanılabilen dil bağımsız yapısı, hızlı bir biçimde arama yapma ve tek ekrandan favorilere ve diğer kartvizit bilgilerine ulaşma özellikleri olan Easy Dial uygulaması, Apple App Store’dan 1.99 dolar’a indirilebiliyor. Uygulama ile ilgili detaylı bilgiye www.sestek.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Sestek tarafından geliştirilen bir diğer iPhone uygulaması olan Sesli Arama ise telefon rehberindeki kişilere isimlerini söyleyerek ulaşmayı sağlıyor. Sesli Arama, Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.