Skip to main content

12 Eylül’deki etkinlikte tanıtımı gerçekleşen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye’de satışa çıktı.

Merakla beklenen Apple‘ın yeni modeli iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Türkiye’de satışa sunuldu. Saatler 00.00 sıraların mağaza kapısının açılmasıyla bekleyen müşteriler Apple’ın yeni telefonları ile buluştu.

iPhone 8  ve iPhone 8 Plus satışları sadece Apple mağazaları ile GSM operatörlerinin yanı sıra, birçok alışveriş mağazasında da satışa sunuldu. Bunun yanı sıra Apple, internet üzerinden sipariş veren kullanıcılara ücretsiz kargo imkanı sunuyor.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye fiyatı şöyle;

iPhone 8 64 GB – 4.149 TL

iPhone 8 256 GB – 4.949 TL

iPhone 8 Plus 64 GB – 4.699 TL

iPhone 8 Plus 256 GB – 5.499 TL

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, yepyeni cam tasarım, uzay grisi, gümüş ve altın olmak üzere seçkin renk seçenekleri, bugüne kadarki en dayanıklı cam, Retina HD ekran ve A11 Bionic çip özelliği ile yeni nesil iPhone olma özelliğini taşıyor. İki cihaz da en iyi artırılmış gerçeklik deneyim için tasarlandı. Dünyanın en popüler kamerası şimdi çok daha iyi ve kablosuz şarj özelliği ile iPhone yeni güçlü bir yetenek kazanıyor. iPhone 8 Plus 12-megapiksel çift kamera ile geliyor. iPhone 8 Plus ayrıca, iPhone’a dramatik stüdyo ışığı efektleri getiren “Portre Işığı” özelliğiyle de geliyor ve bu sayede kullanıcılar, 5 farklı ışık stiline sahip derinlik efekti ile etkileyici portreler yakalayabiliyorlar.