Skip to main content

Kullanıcılar tarafından yeni tasarımı oldukça fazla merak edilen iPhone 8’in tasarımsal özellikleri ortaya çıktı. Detaylar haberimizde…

Bazen Apple sızıntılarının en iyi kaynağı Apple’ın kendisidir. Apple, Aralık ayında kullanılabilecek olan HomePod akıllı hoparlör için geliştiricilere sunduğu yazılım ile birlikte iPhone 8’in tasarımını ve yüz tanıma özelliğini doğrulamış oldu.

iPhone 8’de yüz tanıma özelliği yer alacak

Apple’ın Aralık ayına kadar piyasaya sürmeyeceği hoparlörün yazılımında gizli olan ayrıntılar, geliştirici Steven Troughton-Smith tarafından yayınlandı. Yazılımın içeriğine göre, iPhone 8’de kızılötesi yüz tanıma özelliği yer alıyor. Geliştiricinin diğer paylaştığı bilgilere göre, iPhone’un ön kamerasında kimlik doğrulama yapabilmek için görüntü yakalamada kullanıldığı belirtilen kızılötesi algılayıcıların yer aldığı görülüyor. Ayrıca iPhone 8’in kod adının “D22” olduğu hemen üstteki kodlarda ise “Pearl” yani “İnci” kod adının kullanıldığı görülüyor. Bir diğer geliştirici Guilherme Rambo da yazılımda iPhone 8’in çerçevesiz form faktörünü buldu.

HomePod’un ürün yazılımının inceleyen Troughton, yeni iPhone’da kızıl ötesi ile yüz tanıma özelliğinin varlığına dair BiometricKit’te ve başka yerlerde geçen bazı satırlara rastladı.

Sızıntılar değil, bizzat Apple’ın doğruladığı bilgilere göre iPhone, neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olacak. Çerçevesiz iPhone’un kod adı ise “D22”. iPhone 8’in her zamanki gibi Eylül ayının içinde tanıtılması bekleniyor ancak üretim zorluklarından dolayı piyasaya sürülmesi biraz gecikebilir.