Skip to main content

Yabancı basında çıkan haberlere bakılırsa, ön siparişi başlayan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus yoğun ilgi görüyor.

iPhone 8 serisi önceden belirtildiği üzere bugün ön siparişe açıldı. Yabancı kaynaklardan gelen duyumlara göre, serinin alıcısı oldukça fazla.

Her yıl ön sipariş döneminde yaşanan bu rağbet aslında alışılmış bir durum, ama bu sefer bir farklılık söz konusu. Her sene iki yeni iPhone modeli piyasaya süren Apple, bu kez heyecan verici iPhone X dahil olmak üzere, üç yeni modeli görücüye çıkardı.

iPhone X‘in büyük yankı uyandırmasının ardından insanların iPhone 8 almak için kuyruğa girmesi ilk başta şaşırtıcı gelebilir, ama modelin kullanıcılara çekici özellikler sunduğunu göz ardı etmemek gerek. iPhone 6 ile tasarım açısından oldukça benzer olsa da, önceki modellerden ve Android işletim sistemli rakiplerinden çok daha hızlı olan telefon, özellikler açısından iPhone X’in gerisinde fakat performans açısından onu aratmaz gibi görünüyor.

Apple‘ın satışlar başladıktan sonra rakamları açıklaması tahmin edilmiyor, iPhone 8 satış rakamlarını öğrenmek için belli ki, Apple 2017 4. çeyrek satış sonuçlarının açıklanmasını beklememiz gerekecek.

iPhone 8 serisinin ön siparişi ülkemizdeki n11.com ve hepsiburada.com gibi bazı e-ticaret sitelerinden gerçekleştirilebiliyor.