Skip to main content

Merakla beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sonunda tanıtıldı. İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında her şey!

Apple CEO’su Tim Cook yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tüm dünyaya tanıttı. Bu akşam Türkiye saatiyle saat 20:00’de başlayan, Graham Bell Civic Auditorium’da düzenlenen etkinlikte iPhone 7’ler nihayet görücüye çıktı. Yeni cihazlarda öne çıkan özellikler; yeni kamera sistemleri, en iyi pil ömrü, suya ve toza dayanıklılık…

“Şu ana kadar ürettiğimiz en iyi iPhone”

Yenilenen iPhone, şimdiye kadar sahip olduğu en iyi pil ömrü, daha fazla güç ve performans, etkileyici stereo hoparlörler, kameradan ekrana kadar geniş bir renk sistemi ve iki yeni renk seçeneği ile dikkat çekiyor. Yeni iPhone, aynı zamanda, suya ve toza dayanıklı ilk iPhone. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 16 Eylül Cuma gününden itibaren 25’ten fazla ülkede satışa sunulacak.

iphone 7 tanıtıldı

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kamera özellikleri
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta 12 megapiksel kamera, ve optik görüntü stabilizasyonuna sahip. Ayrıca, geniş bir ƒ/1.8 diyafram ve 6 öğeli lens, daha parlak ve detaylı fotoğraflar ve videolar sağlarken, geniş renk çekimi, daha canlı ve daha ayrıntılı renkleri mümkün hale getiriyor. iPhone 7 Plus, iPhone 7’de bulunan kamera ile aynı 12 megapiksel geniş açılı kameraya sahip olmasının yanısıra, fotoğraflar için iki kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma sunan 12 megapiksel bir telefoto kameraya da sahip.

Bu yılın sonunda gelen 12 megapiksel çift kamera, iPhone 7 Plus’ın sahip olduğu her iki kamerayı da kullanarak yeni bir alan derinliği efekti yaratırken, Machine Learning’in de dahil olduğu gelişmiş teknoloji, yalnızca DSLR kameraları ile mümkün olan harika portreler çekebilmek için arka planı ön plandan ayırıyor.

Ek kamera geliştirmeleri içerikleri şöyle;
• 25 milisaniye gibi kısa bir sürede tek bir fotoğrafta 100 milyardan fazla işlem yapan ve inanılmaz fotoğraflar ve videolar sunan, Apple tarafından tasarlanan yeni Görüntü Sinyal İşlemcisi,
• Geniş renk çekimi, gelişmiş piksel teknolojisi ve daha da iyi selfie’ler için otomatik görüntü stabilizasyonuna sahip yeni 7 megapiksel FaceTime HD kamera ve
• Işıktaki titreşmeleri algılayan ve bunları videolarda ve fotoğraflarda telafi eden yenilikçi bir sensöre sahip, iPhone 6s’ten yüzde 50 daha parlak olan yeni Quad-LED True Tone flaş.

3

Performans ve pil ömrü
Yeni Apple A10 Fusion çip, bugüne kadarki en güçlü çip olurken, iPhone’da bulunan en uzun pil ömrü ile iki şarj arasındaki süreyi daha da uzatıyor. A10’da bulunan CPU artık dört çekirdeğe sahip ve böylelikle iPhone 6’ya göre iki kata kadar daha hızlı çalışan yüksek performanslı iki çekirdeği sorunsuz bir şekilde entegre ediyor. iPhone 7, iPhone 6s’ten üç kata kadar daha hızlı çalışan ve onun kullandığı gücün yarısı değerde bir gücü kullanan daha güçlü bir grafik performansa da sahip.

Ses deneyimi
Yeni stereo hoparlörler, iPhone 6s’ten iki kat daha güçlü inanılmaz ve etkileyici bir ses sağlayarak daha dinamik bir ses aralığı ve daha kaliteli bir hoparlör sunuyor. Yeni iPhone, müşterilerin eski kulaklıklarını ve aksesuarlarını kullanmalarını sağlayan 3,5 mm’lik kulaklık jakı adaptörünün yanı sıra, inanılmaz bir ses çıkarmak için Lightning konektörüne sahip EarPods ile birlikte geliyor.

2

Yeni Apple W1 çipe sahip olan AirPods; daha iyi bir bağlantı, gelişmiş ses ve sektöründe öncü olan bir pil ömrü için oldukça verimli bir kablosuz iletişim şekli sunuyor.

Tasarım
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; gümüş, altın ve roze altın renk seçeneklerinin yanı sıra biri anodize mat görünüme sahip siyah, diğeri koyu ve oldukça parlak yenilikçi bir görünümlü simsiyah olan iki yeni siyah renk seçeneğine de sahip.

iPhone 7, iPhone’un sahip olduğu en parlak ve en renkli Retina HD ekrana sahip.

Bugüne kadarki en büyük iOS sürümü: iOS 10
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus,  iOS 10 ile geliyor. iOS 10, ev otomasyonu ürünlerinin tek bir yerden yönetilebilmesi için basit ve güvenli bir yöntemi mümkün kılıyor.

Fiyatlar 
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; gümüş, altın, roze altın ve yeni siyah renk seçenekleri ve 32 GB, 128 GB ve 256 GB modelleriyle 649 ABD Doları’ndan (ABD) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve yeni simsiyah renk seçeneği 128 GB ve 256 GB modellerde Apple.com, Apple Store’lar, Apple Yetkili Satıcıları ve seçkin operatörlerde özel olarak satışa sunulacak.