Skip to main content

Apple’ın, A9 çipi için üretim tarihini 2015 olarak belirlediği tahmin edilirken; iPhone 6’nın çıkış tarihinin belli olduğu konuşuluyor

iPhone 6’nın bu yıl çıkış tarihinin 19 Eylül olarak belirlendiği iddia ediliyor. Apple’ın yeni akıllı telefonu modeli için düşünülen tarih, yeni nesil A seri işlemci çipinin seri üretimine hazırlandığı söylentisinden sonra belirginlik kazandığı söyleniyor.

A9 işlemcisinin 2015 yılında iPhone ve iPad’lerde yerini alması bekleniyor. A8’in iPhone 6 ve iOS tabletlerinde yer alacağı tahmin ediliyor.

Söylentilere göre; yeni nesil iPhone’lar üretim hacminin son dönemine yaklaşıyor. iPhone 6’ya ait olduğu söylenen ekran görüntüleri sızdı. MacRumors’un haberine göre; sızan yeni fotoğraflar, akıllı telefonun kontrol tuşlarının yeniden tasarlandığı ve yerlerinin değiştirildiğine dair spekülasyonları da haklı çıkarmış oldu.

Ortaya çıkan iPhone 6 görüntüleriyle iPhone 5S’ten daha büyük ekrana sahip olacağına dair ipucu sunduğu söyleniyor.

MacRumors’ta yer alan haberde şu ifadelere yer veriliyor:

“Sızan fotoğraflara göre; yeni nesil iPhone’da yapılması beklenen değişiklik, iPhone 6’nın daha büyük ekrana sahip olacağı ve telefonun üst kenarında yer alan kapatma tuşunun telefonun sağ kenarına geçeceği konuşuluyor.”

Almanya ve Çin kaynaklı haberlere göre; iPhone 6’nın çıkış tarihi 19 Eylül 2014’te olacak. iOS 8 ile gelmesi beklenen yeni cihazın 4,7 inç ve 5,5 inç’lik olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla geleceği söyleniyor.

Kaynak: International Business Times

Fotoğraf: gottabemobile.com