TEKNOLOJİ

DigitalAge | 30.09.2014 - 11:41

iPhone 6 Plus’ı taşımanın 9 yolu

Büyük akıllı telefonlar için artık daha büyük ceplerin olması gerekiyor. Phablet’i taşımanın pratik önerileri listelendi

iPhone 6 Plus gibi büyük akıllı telefonları standart pantolon cebinde taşımanın telefonların şeklini bozduğuna tanık olduk. Bundan sonra artık cihazlarımıza uygun kıyafetler mi almamız gerekiyor?

Apple’ın cihaz bükülmesiyle ilgili yalnızca 9 şikâyet aldığını iddia etse de skinny jean’ler büyük akıllı telefonlar için güvenli değil. Pantolon cebinize ultra ince phableti sığdırmaya çalışmanız aslında çok da iyi bir fikir değil.

The Guardian, bu duruma ilişkin alternatifleri paylaştı. İşte akıllı telefonunuzu sağlam tutabilmenin 9 yolu:

Balıkçı yeleği

Cihazı büyük baba stilinde taşımanın bir yolu balıkçı yeleğinden geçer. Daha büyük cihazlar için daha büyük ve çok sayıda cepler, akıllı telefon, pil, kamera ve tablet taşımak için ideal.

Gizli cihaz ceketi

Balıkçı yelekleri oldukça kullanışlı, ancak bu siparişle yapılan cihaz taşıyan ceket, daha zekice bir tasarıma sahip. Cekette tüm akıllı cihazları (akıllı telefonlar ve cihazların yanında tabletler de dahil) gizleme özelliği bulunuyor.

Asker pantolonu

Balıkçı yeleğinde olduğu gibi asker pantolonlar, (veya kargo pantolonları) taşıyıcı pantolonların atası. Orijinal olarak askeride kullanılan pantolonlar, büyük telefonları taşımak için ideal. Ancak dikkatli olun kapı girişlerinde cihazlarınız sert darbe almasın.
Ayrıca bükülme riskini azaltmak için pantolonların arka cebinde taşımaktan kaçınmanızda fayda var.

Gizli cihaz pantolonları

Ne yazık ki asker pantolonları tüm koşullar için uygun değil. Ancak benzer taşıma kapasitesine sahip pantolonları kullanabilirsiniz. Asker pantolonlarına göre daha sıkı tasarıma sahip pantolonlarda telefonunuzun bükme problemiyle karşılaşmaması için cepleri zorlayacak hareketlerden uzak durmak gerekiyor.

Cihaz tişörtü

Havalar yeterince ısındığında hırka veya ceketten ziyade cihaz tişörtünü tercih edebilirsiniz. Büyük cihazlar (tablet ve e-reader’ler) için tasarlanmış gizli cepleriyle bu tişörtler iPhone 6 Plus veya diğer phablet’leri taşıyabilecek kapasitede. Ceplerdeki şişkinlikle de bu en iyi tercih olmayabilir.

Bel çantası

1980’lerin sonlarında / 1990’lı yılların başlarında moda olan bel çantalarını hala gardıroplarında saklayanlar olabilir. Küçük ancak hacimli ürünler için tasarlanmış bel çantaları phablet’leri bükülme probleminden koruyacak doğru seçim gibi görünüyor.

Bel çantasındaki çoklu cep özelliğini olması da anahtar veya bozuk paralardan telefonun zarar görmesini de önleyeceği anlamına geliyor.

Telefon cüzdanı

Cihaz taşımak için tasarlanan telefon cüzdanları da bir başka seçenek olarak karşımıza çıkıyor.
Örneğin Mighty Purse, akıllı telefonları taşımasının yanında telefonları şarj etme özelliğine sahip.

El çantası

El çantası veya erkek çantası olsun, akıllı telefonlarına özel bölmeleri olan çok sayıda çanta çeşidi bulunuyor. Olası çalıntılara karşı kullanacağınız çantanın fermuarı olduğundan emin olun.

Cihaz çantası

El çantası eğer yeterince kullanışlı değilse, cihaz çantasına geçiş yapabilirsiniz. Özellikli sırt çantası veya omuz çantası şeklinde kullanabileceğiniz cihaz çantası, çoklu bölmeleriyle cihazlarınızı darbelerden koruması için ideal bir seçenek.

Elinizde

Telefonunuzu elinizde taşıyın. Ancak bu şekilde taşımanızın sonucu olarak; hırsızlar için doğrudan bir hedef haline gelebilirsiniz. (Tek elinizle taşımanız bu riski daha da artırıyor). İyi tarafı, telefonunuzun bükülmeyecek olması.

Kaynak: The Guardian

Fotoğraflar: The Guardian