Skip to main content

iPhone 5S, New York’ta Apple’ın amiral mağazasının dışında uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

iPhone 5S, New York’ta Apple’ın amiral mağazasının dışında uzun kuyrukların oluşmasına neden olarak; geçtiğimiz hafta bin 417 kişinin yeni telefonu satın almasıyla rekor bir satış kaydetti.

Fortune’ın belirttiğine göre; iPhone 5S’in satışa çıkmasından 24 saatten daha kısa bir sürede, Apple Eylül ürünlerini elden çıkardı. Geçtiğimiz Cuma Apple, Ekim ayına kadar altın rengindeki modelinin hazır olmayacağını bildirerek; online satış için ürünlerin piyasaya sunma tarihlerini güncelledi.

Mashable’ın haberine göre; Apple’ın online mağazasında iPhone 5S’in her rengi için (siyah, uzay grisi veya altın rengi) satışa çıkma tarihi gelecek ay olacağı görülüyor. Apple’ın online mağazası iPhone 5S modelinin satışa sunma tarihini ABD’nin yanısıra İngiltere, Fransa ve Almanya’da da Ekim ayına erteledi.

Analiz yapan bazı firmalar, satışa çıktığı ilk haftada Apple’ın 5 -6 milyon civarında bir sayıda iPhone satışı gerçekleştireceği tahmininde bulundu.

Güncelleme: Apple Insider’ın bildirdiğine göre; piyasaya çıktığı ilk üç gün içinde toplamda 9 milyon adet  iPhone 5S ve iPhone 5C satıldı. Bu da, iPhone 5’in satıştan elde ettiği 5 milyon birimi neredeyse ikiye katlıyor.

Apple tarihinde gördüğü en hızlı işletim sistemi yükseltmesi olduğunu bildirerek; 200 milyonun üzerinde cihazın iOS 7 işletim sistemini kullandığını belirtti.