Skip to main content

Dünkü Apple basın lansmanından sonra İngiltere’de yapılan bir anket, mevcut iPhone sahiplerinin yüzde 44’ünün yeni modeli almak istediğini ortaya çıkardı. Online anket platformu hizmeti veren Usurv tarafından yürütülen ankete bin kişi katıldı….

Dünkü Apple basın lansmanından sonra İngiltere’de yapılan bir anket, mevcut iPhone sahiplerinin yüzde 44’ünün yeni modeli almak istediğini ortaya çıkardı.
Online anket platformu hizmeti veren Usurv tarafından yürütülen ankete bin kişi katıldı.
Ankete göre, İngiltere’deki mevcut HTC akıllı telefon sahiplerinin yüzde 18’i yeni iPhone’u almak istiyor, yüzde 20 ile Nokia kullanıcıları iPhone 5’e geçmeyi düşünüyor.
Genel olarak, tüm akıllı telefon sahiplerinin yüzde 20’si ürün hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duymadan yeni iPhone modelini almak istediğini söyledi.
Apple’ın rakibi Samsung için iyi haberler vardı. İngiltere’deki Galaxy akıllı telefonları  sahiplerinin sadece yüzde 5’i iPhone 5’e geçmek istiyor. Bu da Galaxy sahiplerinin sadık kullanıcı olduğunu gösteriyor.

Hangi özellikleri  beğenildi
Katılımcıların yüzde 19’u iPhone 5’te en çok daha büyük olan ekran özelliğini beğendi.
İkinci olarak, daha hızlı İnternet erişimi sağlayan, EE tarafından İngiltere’de tanıtılan yeni LTE ağ bağlantısının kullanımı,  yüzde 17 oranında  beğenildi.
Katılanların yüzde 39’u yeni özelliklerin hiçbirinin onlara hitap etmediğini belirtti.
(Kaynak: Tech Crunch)