Skip to main content

iPhone 16 serisinin iki yeni renk seçeneğiyle geleceği iddia ediliyor.

Apple’ın her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül ayında tanıtmasını beklediğimiz iPhone 16 serisinin iki yeni renk seçeneği ile birlikte geleceği ve iki yeni rengin mevcut tonlardan ikisinin yerini alacağı iddia ediliyor. Bu iddialar, Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya ait.

Kuo, X paylaşımında iPhone 16 serisinin renk seçeneklerine dair beklentilerini özetledi. Ming-Chi Kuo, iPhone 16 Pro ve ‌iPhone 16 Pro‌ Max’in siyah, beyaz veya gümüş, gri ya da “Doğal Titanyum” ve gül renk seçenekleriyle satışa sunulacağına inanıyor.

Bu iPhone 15 Pro’nun Mavi Titanyum renginin artık iPhone 16 serisi için sunulmayacağı ve yerine gül rengi seçeneğinin geleceği anlamına geliyor. Öte yandan ‌iPhone 16‌ ve ‌iPhone 16‌ Plus görünüşe göre siyah, yeşil, pembe, mavi ve beyaz renk seçenekleriyle sunulacak. iPhone 15 ve ‌iPhone 15‌ Plus siyah, yeşil, pembe, mavi ve sarı renklerde mevcut. Bu da, sarının yerini beyazın alacağı ve renklerin aynı kalacağı anlamına geliyor.

Kuo ayrıca Apple’ın iPhone 12’nin “Beyaz” rengini iPhone 13’ün “Yıldız Işığı” olarak değiştirdiği gibi mevcut renklerden bazılarını yeniden adlandırabileceğini de belirtti. Benzer şekilde, renk adlarının değiştirilmediği durumlarda gerçek ton ve görünüm yine de farklı görünebilir.

Kaynak: iPhone 16 Lineup Rumored to Come in These Two New Colors – MacRumors