TEKNOLOJİ

DigitalAge | 26.08.2020 - 16:03

iPhone 12 Pro Max’in canlı görüntüleri sızdı

Apple'ın yakın zamanda tanıtacağı merakla beklenen modeli iPhone 12 Pro Max'in ekran özellikleri ve görünümü oldukça net bir şekilde ortaya çıktı.

Apple’ın merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonları için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Sızıntılar her ne kadar cihazla ilgili tüm bilgileri içermese de, ortaya çıkan bazı görüntüler teknoloji meraklılarını heyecanlandırmaya yetiyor. Apple’ın son amiral gemisi iPhone 12 Pro Max‘in ekranıyla ilgili sızıntılar gelmişti ancak bu kez cihazın  ekran özellikleri ve görünümü oldukça net bir şekilde ortaya çıktı.

iPhone 12 Pro Max canlı görüntülendi

Apple’ın şimdiye dek geliştirdiği en güçlü modeli olarak tanıtmaya hazırlandığı merak edilen telefonlarından iPhone 12 Pro Max, ilk kez çalışırken görüntülendi. Daha önce ekran özellikleri kısmen ortaya çıkan cihazın; hem ekran özellikleri hem de diğer detaylarından bazı noktalar, Twitter üzerinden paylaşıldı. Görüntülerde Apple’ın yeni nesil iPhone modellerinde de büyük çentikli tasarımdan vazgeçmediği görülüyor. Çentiklerin yanı sıra dikkatlerden kaçmayan bir diğer tasarım özelliği ise yan tarafta bulunan kalın çerçeveler.

120 Hz ekran yenileme hızına sahip olduğu dikkat çeken iPhone 12 Pro Max,  görüntüleri saniyede 60 kezden 120 keze kadar dinamik bir şekilde yenileyebilecek. 6,7 inç büyüklündeki cihazın ekranı Super Retina olarak isimlendirilen OLED panele sahip. 2788 x 1224 piksel çözünürlükle gelecek iPhone 12 Pro Max ekranının ppi değerinin de 458 olacağı söyleniyor.

Görüntülerde cihazda LiDAR sensörünün karşımıza çıkacağını ve bunun, gece modu için de kullanılabileceğini görüyoruz. 4K 120 FPS ve 240 FPS ağır çekim özelliklerine sahip olacağı görülen cihazın batarya kapasitesi açıklanmasa da 20W hızlı şarj desteği ile gelecek. Modelin 128 GB versiyonunun 1.099 dolardan satılacağı tahmin ediliyor.