Skip to main content

WhatsApp geçtiğimiz hafta gizlilik politikasını güncelleyerek artık Facebook ile bilgi paylaşımı yapacağını açıklamıştı. Peki Android ve iOS’ta WhatsApp’ın bilgi paylaşımını nasıl kapatırız?

WhatsApp geçtiğimiz hafta gizlilik politikasını güncellemiş, telefon numaralarını uygulamanın sahibi Facebook’la paylaşacağını duyurarak ses getiren bir açıklama yapmıştı. Yeni gizlilik politikasına göre WhatsApp’taki kullanıcı bilgileri artık Facebook veritabanında yer alacak. Kullanıcı bilgilerinin herkes tarafından görülemeyeceği belirtilse de, Facebook “daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi ” kılıfıyla verilerimizden faydalanabilecek.

Peki WhatsApp bilgi paylaşımını nasıl kapatırız?

whatsapp bilgi paylaşımı

iOS için WhatsApp bilgi paylaşımı kapatma

iOS WhatsApp uygulamasında Ayarlar>Hesap sekmesine gidildiğinde “Hesap bilgilerini paylaş” seçeneğini işaret onayını kaldırdığınızda, uyarı mesajına “Paylaşma” dediğiniz takdirde bilgilerinizi paylaşmıyor olacaksınız.

Android için WhatsApp bilgi paylaşımı kapatma

Android cihazlar için de benzer yönerge ile Whatsapp’ta Ayarlar > Hesap bölümüne girerek “Hesap bilgilerimi paylaş” onayını kaldırarak “Paylaşma” seçeneğine tıklamanız, artık bilgilerinizin paylaşılmaması için yeterli.