Skip to main content

Apple, iOS 9.3 güncellemesinin ilk betasını geliştiriciler için yayınladı. İşte Apple’ın son güncellemesiyle birlikte gelen yenilikler…

Apple, uzun süredir iOS 9.2.1 güncellemesi üzerinde çalışıyordu. Bir süre önce de son güncellemesi iOS 9.3‘ün  ilk betasını geliştiriciler için yayınladı.

Apple, geliştiriciler için yayınladığı iOS 9.3 Beta 1 güncellemesinin yanında; OS X 10.11.4, tvOS 9.2 ve watchOS 2.2 Beta sürümlerini de yayınladı. iOS 9.3 güncellemesinin ilk betası eğitim ağırlıklı olacak. iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte öğretmenler ve öğrenciler iPad’leri aracılığıyla eş zamanlı olarak ders öğrenebilecek. Ayrıca öğretmenler, öğrencilerin projelerini anında Apple TV aracılığıyla sınıfların projeksiyonlarına yansıtabilecekler.

ios 9.3 beta 1

Apple iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte en büyük yenilik “Night Shift”
Apple’ın son güncellemesi ile birlikte yeni özelliği Night Shift sayesinde iPhone veya iPad’in konumuna göre ekranın renk sıcaklığı ayarlanabiliyor. Bu özelliğin aktif edilmesindeki amaç ise ekranın göz bebeklerine daha az mavi ışık göndermesi.

Night Shift’in yanı sıra gelen yeni özellikler arasında, notlar uygulamasında artık parmak izi veya şifre kilidi ile güvenlik sağlanıyor. Ayrıca tarih veya alfabetik sıralama yapılabiliyor. Apple News de bundan sonra daha iyi haber tavsiyeleri sunacak ve yatay olarak görüntülenilebilecek. Daha kullanışlı hale gelen CarPlay ile, Apple Music’te bulunan en yeni ve özel albümleri dinlemek mümkün olacak.

İşte iOS 9.3 Beta 1 güncellemesini alan modeller
iOS 9.3 Beta 1 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 alıyor.

iOS 9.3 Beta 1 nasıl yüklenir?
Cihazınızın UDID kaydı varsa Apple geliştirici sayfasından IPSW dosyasını indirip, iTunes üzerinden yükleyebilirsiniz.