Skip to main content

Intel’in yayınladığı infografik tasarıma göre; her dakika Facebook’ta 277 bin oturum açılıp, 6 milyon Facebook sayfası görüntüleniyor.  İnternette 60 sn’de neler olduğuna dair tahminleriniz var mı? Bu tahminler için Intel…
Intel’in yayınladığı infografik tasarıma göre; her dakika Facebook’ta 277 bin oturum açılıp, 6 milyon Facebook sayfası görüntüleniyor. 
İnternette 60 sn’de neler olduğuna dair tahminleriniz var mı? Bu tahminler için Intel geçen yılın verilerine göre hazırladığı infografikle yardıma koşuyor. 
Günümüzde interneti ölçümlemeye çalışmak oldukça güç bir şey. Akıllı telefonlardan tabletlere, netbooklara kadar değişen cihazlarla internete bağlantı gerçekleştiriliyor. Taşınabilir cihazların artışıyla sürekli bağlı kalınmaya bağlı olarak da, büyük bir problem ortaya çıkıyor: İnternetteki veri akışını ölçümleyebilmek. Intel’in yayınladığı infografikle bu durum en azından daha elle tutulur bir hâl alıyor.
Buna göre; 204 milyon e.posta gönderimi yapılıyor. 
Google’da 2 milyon arama yapılıyor
Twitter‘da 320’nin üzerinde yeni Twitter hesabı açılıp;100 bin yeni tweet atılıyor
Flickr’da 20 milyon civarında fotoğraf görüntülenip 3 bin adet fotoğraf yüklemesi gerçekleşiyor . 
Amazon’da 83 milyon dolar değerinde satış gerçekleşiyor
YouTube’ta 1,3 milyon video izleniyor
Facebook’ta 277 bin kişi giriş yapıyor. 6 milyon sayfa görüntüleniyor.
App Store’dan 47 bin uygulama indiriliyor
Linkedin’de 100’ün üzerinde yeni hesap oluşturuluyor
Geçen yılın verilerine göre, Intel’in geçen yıl paylaştığı infografikte bağlı olan cihaz sayısı dünya nüfusuna eşit. 2015 yılı için ise Intel, internet bağlantı sayısının dünya nüfusunun iki katına çıkacağını tahmin ediyor.