Skip to main content

Online ve uzaktan eğitim desteğinin yeni adresi Mavikep, online eğitim desteği alanında yeni bir çözümle öğrencilerin karşısına çıkıyor.  Türkiye’de online olarak eğitime destek olmayı amaçlayan Mavikep, öğretmenleri, ders vermek isteyen üniversite…


Online ve uzaktan eğitim desteğinin yeni adresi Mavikep, online eğitim desteği alanında yeni bir çözümle öğrencilerin karşısına çıkıyor. 
Türkiye’de online olarak eğitime destek olmayı amaçlayan Mavikep, öğretmenleri, ders vermek isteyen üniversite öğrencilerini ve ders almak isteyen üniversite adaylarını tek bir çatı altında toplayarak, yeni bir online platform oluşturuyor. ‘Bilgi her an yanında’ sloganıyla hayata geçen proje, teknolojiyle eğitimi buluşturarak, özellikle büyük şehirlerin dışında yaşayan öğrencilerin kaliteli eğitim fırsatlarından geri kalmaması hedefiyle yola çıkıyor. 
Videolu eğitimde ‘online beyaz tahta’

Mavikep, kurduğu yeni sistemle, üniversite hazırlıktan yabancı dil ve KPSS çalışmalarına kadar pek çok farklı alanda online hizmet vererek, Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere, öğretmenlere ve ders veren başarılı öğrencilere anında internetten canlı olarak sorularının yanıtlarını alma fırsatı tanıyor.
Öğrenciler, site için tasarlanan online beyaz tahta teknolojisi ile, sisteme istediklerini sorunun resmini yükleyebiliyor. Ders veren öğretmen ve alanlarında başarılı öğrenciler de soruların cevaplarını yine tahta üzerinden verebiliyorlar. Sorusunun yanıtını arayan öğrenciler, aynı zamanda, isteğe bağlı olarak ders verenlerle video sistemi üzerinden konuşarak iletişime geçebiliyor. 

Mavikep hakkında
Eser Yoğurtçu ve Erkan Ceritoğlu tarafından kurulan ve 10 kişilik dinamik bir ekiple faaliyetlerini sürdüren Mavikep, aynı zamanda Hakan Baş, İsmet Öztanık ve Saffet Ulusoy’un kurucusu olduğu His Capital,  Hüseyin Yücel, Orkun Tekin,  Dr. Özgür Bolat, Kolay Data, Oytun Özer, Gökçe Kabatepe, Aydın Özol ve Arda Turan’ın yatırımlarıyla hayata geçen bir girişim. 
Eğitime, online ve uzaktan destek olmak amacıyla Mavikep, teknolojiyi eğitimle birleştirerek öğrenciler için ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlıyor.