Skip to main content

İnternet ekosistemi 7. kez Webrazzi Summit’te bir araya geldi

19 Ekim’de sektörün buluşma noktası haline gelen Webrazzi konferanslarının en kapsamlısı olan Webrazzi Summit’te dijital dünyanın öne çıkan teknolojileri, reklam ve pazarlama modelleri ile Türkiye’nin bugünü ve yarınına damga vuracak internet girişimleri sahnedeydi.

Webrazzi Summit’te Facebook’un “fikir babası” Divya Narendra, 589 milyon dolara Yemeksepeti’ni satarak Türkiye’nin en büyük internet şirketi satışına imza atmış Nevzat Aydın, dünyanın en önemli yatırım fonlarından The Abraaj Group’un Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu, Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Facebook ülke direktörü Derya Özkaya Matraş sahnedeydi.

webrazzi summit 2016

Yeni Türk girişimlerinin sahne aldığı ve Türkiye internet sektörünün en önemli isimlerinden kurulu jüri tarafından değerlendirildiği Webrazzi Arena’da geçtiğimiz senenin dereceye giren ilk üç şirketi aldıkları yatırımlar ve çalışmalarıyla 1 yıl içinde 30 milyon TL’nin üzerinde değerlemeye ulaşmıştı. Bu yıl da isimleri sır gibi saklanan 10 yeni girişim Webrazzi Arena’da boy gösterdi.

Yemeksepeti’nin kurucularından Nevzat Aydın, Markafoni’nin kurucularından Sina Afra, Türkiye’nin en aktif yatırımcısı Hasan Aslanoba ve Türkiye’de internet sektörüne yön veren en önemli platform Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal. Bu yılın ilk 3 girişimi ise Evdebakicim.com, Shopsta ve MOSX olarak açıklandı.

Bu yıl da Türkiye’den katma değeri yüksek teknoloji ve internet girişimleri hem yatırım hem de yeni işbirlikleri için Startup Lounge’da buluştu.