Uncategorized

DigitalAge | 19.12.2011 - 16:24

İnternete sesli doğrulama teknolojisi ile erişim

TTNET, WiFi internet erişim hizmetine sesli doğrulama teknolojisini ekledi Bu teknoloji ile kullanıcılar, TTNET abonesi olmadan, sesli doğrulama sistemine bir telefon numarası girerek internete bağlanabiliyor. Sesli doğrulama sistemi, TTNET WiFi internet erişiminin ücretsiz olarak sunulduğu kahve zincirleri ve büyük havalimanlarının ilgili alanlarında WiFi’a bağlanmayı mümkün kılıyor. TTNET, genişbant internet alanına yaptığı son yatırım ile TTNET […]

TTNET, WiFi internet erişim hizmetine sesli doğrulama teknolojisini ekledi

Bu teknoloji ile kullanıcılar, TTNET abonesi olmadan, sesli doğrulama sistemine bir telefon numarası girerek internete bağlanabiliyor. Sesli doğrulama sistemi, TTNET WiFi internet erişiminin ücretsiz olarak sunulduğu kahve zincirleri ve büyük havalimanlarının ilgili alanlarında WiFi’a bağlanmayı mümkün kılıyor.

TTNET, genişbant internet alanına yaptığı son yatırım ile TTNET WiFi abonesi olmadan, WiFi internet erişim hizmetinin olduğu noktalardan, internete bağlanabilinecek.  Bağlanabilmek için kullanılan sesli doğrulama sistemi, TTNET WiFi hizmetinin ücretsiz sunulduğu kahve zincirleri ve büyük hava alanlarında kullanılabilecek.

Sesli doğrulama sistemini kullanmak için; kullanıcı, WiFi hizmetinin ücretsiz sunulduğu herhangi bir noktada internet tarayıcısını çalıştırdığında önüne çıkan TTNET WiFi sayfasından “TTNET Abonesi Değilim” butonuna basarak menüye girerek işleme başlıyor. Menüye girdikten sonra açılan pencereye cep telefon numarasını yazıyor. TTNET tarafından bu numara arandığı zaman, bilgisayarın hoparlöründen gelen doğrulama sesi ile telefon ahizesinden TTNET’in sistemine tanıtılmış oluyor. Ses telefona gittiği zaman çağrı sonlanıyor ve kullanıcı otomatik olarak internete bağlanıyor.  

TTNET WiFi internet erişim hizmetiyle ilgili daha fazla bilgiye http://www.ttnetwifi.com.tr/ adresinden ulaşmak mümkün.