Skip to main content

  İnteraktif özelliği ile ön plana çıkan Epson’un EB-485Wi ve EB-475Wi projektörleri, iki interaktif kalemle birlikte sunuluyor. Bu kalemler, öğretmen ve öğrencinin aynı anda yazabilmesini ve ortak bir şekilde ilerlemelerini…

 

İnteraktif özelliği ile ön plana çıkan Epson’un EB-485Wi ve EB-475Wi projektörleri, iki interaktif kalemle birlikte sunuluyor. Bu kalemler, öğretmen ve öğrencinin aynı anda yazabilmesini ve ortak bir şekilde ilerlemelerini sağlıyor. Kalemler, hafif olmalarının yanı sıra, ‘hover’ adı verilen denetleme sistemi ile projeksiyon cihazı ile yüzey bağlantısının otomatik olarak kontrol edilebiliniyor.

Epson EB-485Wi ve EB-475Wi projektörleri popüler tüm bilgisayar yazılım markaları ile uyumlu çalışmalarının yanı sıra PC-bağımsız çalışma ve anında notlandırabilme (instant annotation) özellikleri de bulunuyor. Bu yeni cihazlarla çalışan bir öğretmen, PC’ye bağlı olmadan da, herhangi bir tahtayı interaktif hale getirebiliyor. DVD oynatıcısına bağlı olduğunda ise imaj ve fotoğraflara not ve açıklamalar ekleyebiliyor.

Bu cihazlar, masa üstü ve cam yüzeyli masa altı da dahil olmak üzere, sınıf içerisinde dört farklı pozisyonda asılabiliyor ve konumlandırılabiliyor. Serinin tüm diğer cihazları (EB-485W, EB475W, EB-480 ve EB-470) da – interaktif olmamalarına rağmen –geniş proje imajlarını çok kısa mesafeden, gölgeyi minimize ederek yansıtabiliyor.

Epson Türkiye Projeksiyon ve Video Ürün Sorumlusu Mustafa Akmaz, yeni ürün serisi ile ilgili şunları söyledi:“Bu projektörlerimiz, modern eğitim anlayışını benimseyen, günümüz okulları için ideal bir çözüm sunuyor. Ürünlerimiz öğrenciler için daha ilgi çekici bir öğrenim alanı yaratmak için, kullanıcı yorumları doğrultusunda üretildi. 3LCD teknolojimiz, öğretmen ve öğrencilerimizi yüksek kalitede görüntülerle buluştururken, doğal renk ve derin siyah renklerin gün ışığındadahi elde edilmesini sağlıyor. HDMI girişi de bulunan cihazlarımız son derece net görüntü sağlama özelliğine sahip. Birçok okul ve eğitim kurumu için ekonomik ortam zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle 6 farklı modelde sunduğumuz ürünlerimiz her bütçeye uygun. Cihazlarımızın lamba ömrü uzun olduğu için ayrıca bir değiştirme maliyeti de olmuyor.”