Skip to main content

Intel, kullanıcıların bilgisayarlarını değiştirme zamanının geldiğini belli eden 10 neden paylaştı.

Teknoloji gelişiyor, üretilen ve depolanan verilerin miktarı her geçen gün artıyor. Kullanıcıların daha çok depolama alanı, daha yüksek performans, daha fazla hız, daha uzun pil ömrü ihtiyaçları her geçen gün daha da artıyor. Zamanında yenilenmeyen cihazlar ise kullanıcıları için zorluklar çıkarabiliyor.

Intel, bilgisayarı yenilemek için 10 sebep belirledi. Çıkarılan maddelerde yeni bilgisayarların sunduğu avantajlı durumları okuyabilirsiniz.

tarihte büyük üçlüler

1. Bugün dizüstü bilgisayarların ağırlıklarının 1,5 kg seviyelerine düşmesiyle, artık yeni bilgisayarınızı rahatça taşıyabilirsiniz.

2. Yeni nesil bilgisayarlar, eskiye göre yarı yarıya incelerek yaklaşık 2 cm’lik kalınlığa sahip.

3. Bugün 3 kat artan pil ömürleri sayesinde dizüstü bilgisayarınızı prize bağlamadan filmleri izleyebilirsiniz.

4. Yeni nesil bilgisayarlar 3 saniyede bilgisayar kullanıma hazır hale geliyor.

5. Dizüstü bilgisayar ile LCD televizyonun sahip olduğu görüntü kalitesi neredeyse aynı. İkisi de 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip.

6. Bugün en az 500GB alan ile yeni bilgisayarların kapasitesi eskiye göre ikiye katlamış durumda.

7. Bilgisayarınızda gerçekleştirdiğiniz rutin günlük işlemleri, yeni nesil bir bilgisayarla 4 yaşındaki bir bilgisayara göre 4 kat daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

8. Bugün yeni bilgisayarlarla eskilere oranla 13 kata kadar daha hızlı internet tarama yapabilir ve internette uygulamalara çok daha hızlı erişebilirsiniz.

9. Yeni nesil bilgisayarlarla, eskilere oranla 20 kat daha iyi 3D oyun deneyimi sunuluyor.

10. 20 dakikalık bir HD videoyu dönüştürmek için yeni bir bilgisayarla 1 dakikadan daha az zamanda gerçekleştirebilirsiniz.