ATAMALAR

DigitalAge | 10.12.2013 - 15:46

Intel Türkiye ve MEA Bölgesi’nin yeni başkanı

Çiğdem Ertem, Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi (MEA) Başkanı oldu.

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı olarak atanan Ayşegül İldeniz’den boşalan Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanlığı görevine Çiğdem Ertem atandı.

2004 yılında Intel ailesine katılan Çiğdem Ertem, 10 yıllık Intel geçmişinde Türkiye ve bölgede devlet, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte gerçekleştirdiği projelerle, yönettiği ülkelerin gelişimine önemli katkılarda bulundu. Özellikle dijital uçurumun yüksek olduğu gelişmekte olan ülkelerde, bilgisayar ve teknoloji ile insanların yaşamlarını zenginleştirmeye ve iyileştirmeye yönelik birçok başarılı projeye imza attı.

Çiğdem Ertem hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu Çiğdem Ertem, Bilkent Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaptı. İş hayatına, Merkez Bankası Bilgi İşlem Departmanı’nda başlayan Ertem, daha sonra aralarında Meteksan ve Siemens Business Services’in da bulunduğu sektörün önde gelen şirketlerinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. 2004 yılı sonunda Intel Türkiye’de İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Çiğdem Ertem, bu görevinde Türkiye’de bilgisayar sahipliğini artırmaya yönelik çok sayıda programın başarıyla hayata geçirilmesini sağladı. Şubat 2008’den Temmuz 2011’e kadar Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Ertem, 2011’den bu yana Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirme Bölge Direktörü olarak görev yapıyordu.