Skip to main content

Facebook’un çatısı altında bulunan Instagram, yeni mesajlaşma uygulaması Threads’i kullanıma sundu.

Instagram’ın yeni mesajlaşma uygulaması Threads, kullanıma sunuldu. Android ve iOS için çıkan Instagram tabanlı yeni uygulama, direkt olarak yakın arkadaşlar ile iletişime odaklanıyor.

Threads, Snapchat’in Instagram’da yakın arkadaş grubuna anlık olarak fotoğraf paylaşmayı sağlayan özelliğine benziyor. Halihazırda birçok özelliğini Snapchat’ten alan platform, bu özellikle yakın arkadaş listesindeki kişilerle metin, fotoğraf ve video haricinde şarj durumu, konum bilgisi gibi birçok durum bilgisi paylaşılabilecek. Threads, aynı zamanda Instagram hikayelerini de gösterecek. Bu atılımla birlikte uygulamanın özellikle gençler arasında popülerleşmesi bekleniyor.

Facebook’un uygulama hakkında yaptığı resmi açıklama şöyle “Merhaba. Yakın arkadaşlarınızla bağlantıda kalmanız için yeni bir uygulama olan Threads karşınızda. Bu uygulamayla fotoğrafları, videoları, durumları ve Hikayeleri Instagram Yakın Arkadaşlar listenizle hızlıca paylaşabilirsiniz. Yakın Arkadaşlarınızdan gelen mesajlar artık Threads’te görünecek ancak bu mesajlara Instagram’da da erişmeye devam edeceksiniz.”