Skip to main content

Instagram, anahtar kelime ile gönderi bulma özelliğini kullanıma sundu. Detaylar haberimizde…

Facebook çatısı altında faaliyet gösteren popüler paylaşım platformu Instagram, her geçen gün bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Kullanıcı geri bildirimlerine kayıtsız kalmayan platform, bundan sonra kullanıcılarının anahtar kelime ile gönderi aramalarına izin verecek.

Bilindiği üzere, Instagram’ın yeni güncellemesi öncesinde kullanıcılar sadece etiket veya hesap adları arayabiliyordu. Etiketleri aranamadığı için içermeyen fotoğraflar veya videolar karşımıza çıkmadığı için Instagram’da içerik keşfetmek de kısıtlanmış oluyordu. Kullanıcılar artık arama motoruna yazdıkları  anahtar kelime ile ilgili tüm gönderilere ulaşabilecek. Yani anahtar kelimeleri kullanarak gönderileri aradığınızda ilgili içerikler karşınıza çıkarılacak. Test edilmeye başlanan özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz netlik kazanmış değil.

Instagram sözcüsü yeni özelliğin “içerik türü, açıklama, paylaşılma zamanı” gibi bir dizi değişkenleri elinde bulunduracağını ve kullanıcı ile ilişkili en doğru gönderileri bulmak için makine öğrenimi kullanıldığını” belirtiyor. Yeni arama aracının yalnızca topluluk kurallarına uyan genel konular ve anahtar kelimelerle sınırlı olduğunu da belirtelim.