Skip to main content

Instagram, işletme ve içerik üreticisi hesapları için yeni özelliği Profesyonel Pano’yu kullanımı sundu.

Instagram, işletmeler ve içerik oluşturucuları için Profesyonel Pano özelliğini kullanıma sundu. Profesyonel Pano; performans ölçümü, profesyonel araçları keşfetme ve kullanma ve eğitici bilgilere erişme için merkezi bir konum görevi görüyor.

Instagram Profesyonel Pano profesyonellere hitap ediyor

İşletme ve içerik üreticisi hesaplarına daha iyi bir deneyim sunmak amacıyla yeni özellikler geliştiren Instagram, şimdi de Profesyonel Pano adlı özelliğini duyurdu. İşletme ve içerik üreticilerini tek bir yerden destekleyen Profesyonel Pano üç ana bölümden oluşuyor:

Performansını Takip Et bölümünde hesabınızın performansına göre son 30 günün istatistiklerini ve trendleri görebilirsiniz.

İşletmeni Büyüt bölümünde ise hesabınızı daha etkin yönetebiliyorsunuz. İşletmeler için Alışveriş, içerik üreticileri için Rozetler gibi çeşitli araçlar için uygunluğunuzu kontrol edebiliyorsunuz.

Gelişmelerden Haberdar Ol kısmı ise Eğitici kaynaklar ile Instagram’dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğretiyor.

Küçük işletme ve içerik üreticilerini desteklemeye önem veren Instagram, 2020’de işletme ve içerik üreticilerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak adına Rozetler, Instagram Mağaza ve Markalı İçerik Araçları gibi çeşitli araçları kullanıma sunmuştu. Kasım ayında kullanıma sunulan Profesyonel Kaynaklar merkezini, yayına alındığı tarihten bu yana 82 milyon hesap ziyaret ederken, 37 milyon hesap ise burada en az bir işlem yaptı. Şirket, Profesyonel Pano özelliği ile Instagram’da işletmelerin işlerini büyütmelerini ve içerik üreticilerini başarıya ulaşmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.