Skip to main content

WAbetaInfo, Instagram’ın beta versiyonunda görüntülü arama özelliğini tespit etti.

Instagram’ın beta versiyonundaki sızıntı beklenmeyen yeni bir özelliği gün yüzüne çıkardı. Fotoğraf ve video paylaşılan platform, şimdi yepyeni bir özelliği bünyesine katacak. Geçtiğimiz günlerde hikayelerden ekran görüntüsü alma, type özelliğini sızdıran WABetaInfo’ya göre Instagram görüntülü arama özelliğini test ediyor. Facebook ve Messenger’da halihazırda kullanılan videolu sohbet özelliği Instagram’da da yer alacak.


Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, video sohbet özelliğini de platformuna eklerse tam donanımlı bir iletişim servisine dönüşebilir. WABetaInfo, test edilen özelliğin şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu belirtiyor. Paylaşılan ekran görüntüsünde sohbet kısmında kamera ikonu görülüyor ki bu ikon iki tarafında konuşmayı kabul ettiği sohbetlerde yer alıyor.  Instagram’a gelmesi beklenen görüntülü konuşma özelliği yakın zamanda beklenmiyor.

Platformunu günden güne geliştiren Instagram, her geçen gün yeni özellikleri test ediyor ve görüntülü arama özelliğinin de hayata geçmesi muhtemel görünüyor. Instagram beta uygulamasına kaydolarak yeni ve deneme özelliklerine erişebilirsiniz.