Skip to main content

Her geçen gün hikayeler özelliğini geliştiren Instagram, test çıkartmasını yayına aldığını duyurdu.

Her gün 500 milyona yakın hesap tarafından ziyaret edilen Instagram’ın Hikayeler’i yeni özellikleriyle gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Instagram’ın Hikayeler için duyurduğu yeni özelliği, kullanıcıların arkadaşları ile daha eğlenceli etkileşim kurmasını sağlayacak. Anket çıkartmalarıyla kullanıcılara hikayelere olan ilgiyi sıcak tutan Instagram bu kez de platformuna “Test” çıkartmasını dahil ediyor. Test çıkartmasıyla zenginleşen hikayelerde artık kullanıcılar seçmeli küçük sorularla test oluşturabiliyor.

Instagram Hikayesi içerisinde bulunan  test çıkartması ile, anket özelliğinden farklı olarak 4 cevaba kadar seçmeli sorular sorulabiliyor. Test çıkartması iki şıklıymış gibi görünse de, iki şık eklendikten sonra diğer şıkları eklemenize olanak tanıyor.  Hikayede test çıkartmasını seçip yayınlamadan önce doğru cevabı öncesinde belirlemeniz gerekiyor. Böylece takipçiler şıklardan birini tercih ettiğinde doğru cevabı da görebiliyor.  Son olarak, hikayenin yukarı doğru kaydırıldığında, cevaplara tek tek bakılabildiğini ve şıklara kimlerin cevap verdiğinin görüntülenebildiğini belirtelim.

Soru çıkartmaları genellikle bir geri bidirim ya da soru-cevap içerikleri için kullanılıyor. Bu anlamda Test Çıkartması takipçiler arasında yarışmalar düzenlemenin kısa bir yolu olarak konumlanabilir.