Skip to main content

Instagram Hikayeler, eğlenceli bir yeniliğe kavuştu. Detaylar haberimizde…

Her geçen gün yeni özellikleriyle kullanıcıların gönlünü fetheden Instagram, en büyük hamlesini  Snapchat’in Hikayeler özelliğini alarak yaptığı platformu geliştirmeye devam ediyor. Instagram’ın Hikayeler için duyurduğu yeni özelliği, kullanıcıların arkadaşları ile daha eğlenceli etkileşim kurmasını sağlayacak. Daha önce sadece Evet ve Hayır seçeneklerinden ibaret olan anket çıkartmaları, yeni emoji slider çıkartması ile zenginleşiyor. Bu özellik, oylamaya sunulan sorulara emoji kullanarak cevap verilmesine olanak sağlıyor.

Instagram Hikayesi içerisinde bulunan emoji slider çıkartması ile birbiriyle çelişen sorulardan ziyade, örneğin “X’i beğendiniz mi?” gibi sorular sorulabiliyor. Katılımcılar ankete, emoji slider’ını kaydırarak söz konusu soruya o kadar tepki vermiş oluyor.

Instagram Hikayesine emoji çıkartması anketi eklemek için, fotoğraf ve videoya çıkartmaları ekleyerek ilgili emoji seçmek yeterli oluyor. Ankete ise diğer anketlerde olduğu gibi hangi kullanıcıların ne tepki verdiğini görebilmek için hikaye açıkken ekranı yukarı doğru sürüklemek yeterli.