Skip to main content

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın mesajlaşma özelliği üzerinde çalışıyor olabileceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz yıl Facebook’un Instagram’ı satın almasından sonra popüler fotoğraf paylaşım uygulaması hakkında yapacağı planları çok konuşulmuştu. Bir söylentiye göre; Instagram bugünlerde bir mesajlaşma özelliği üzerinde çalışıyor olabilir.

GigaOm’un geçen ay bildirdiği üzere, ismi açıklanmayan kaynağa göre; Instagram, yeni bir gizli mesajlaşma özelliğini sunma hazırlığı içinde olabilir. Yeni özelliğin ise bu yıl sona ermeden Instagram’ın güncellenmiş bir sürümünde ortaya çıkabileceği bekleniyor.

Techcrunch’ın ismi açıklanmayan bir kaynaktan elde ettiği haberine göre; bazı kullanıcılar kişisel Instagram.com eposta adresleri almış olabilir. Kaynağın ise eticaret uzmanının sosyal ağ bilgisi toplayan üçüncü parti şirketten veri toplama talebi sırasında eposta adreslerini fark ettiği belirtiliyor.
Kişisel eposta adreslerinin ne anlama geldiği veya Instagram kullanıcılarının nasıl kullanabileceği hakkında henüz detaylı bilgi paylaşılmadı.

Instagram’ın eposta hesapları hakkında ise 2010 yılında Facebook’un tanıttığı @facebook.com eposta sistemine benzer olduğu düşünülüyor. Söylentilere göre ise sosyal medya devi elde ettiği başarıyı Instagram için de devam ettirmeyi planlıyor.