Skip to main content

Instagram, uygulamasına ekleyeceği yeni bir özellik ile kullanıcılarının direkt olarak uygulama üzerinden paylaşımlarını planlayabilmelerine ve paylaşımların istenilen gün ve saatte otomatik olarak yayımlanmalarına olanak sağlayacak.

Sosyal medya kullanıcılarının önemli bir kısmının paylaşım planlaması için çeşitli uygulamalar kullandıkları biliniyor. Paylaşımların ne zaman yapılacaklarının planlanmasında kullanılan bu uygulamalar, belirtilen gün ve saatlerde paylaşımları otomatik olarak yapmaları ile de biliniyorlar.

Pek çok uygulamanın ücretli olarak yaptığı paylaşım planlamanın sosyal medya kullanıcıları için ne kadar önemli olduğunu bilen Meta, Instagram için paylaşım planlama özelliğini geliştirmeye devam ediyor.

Daha önce sadece Creator Studio adlı web uygulamasında var olan Instagram paylaşım planlama özelliğinin Instagram uygulamasına dahil edileceği konuşuluyor. Creator Studio her ne kadar Meta tarafından geliştirilen bir web uygulaması olsa da Instagram’dan direkt olarak planlama yapmak yerine kullanıcıları web tarayıcıya yönlendirmesi sosyal medya kullanıcıları için zorluklar yaratıyordu. Instagram, bu konuda önemli bir adım attı. Bir uygulama araştırmacısı olan Alessandro Paluzzi, paylaşım planlama özelliğinin Instagram uygulamasına entegre edileceğini, paylaştığı ekran görüntüleri ile duyurdu.