SOSYAL AĞLAR

Erdem Akın Temel | 24.03.2022 - 11:26

Instagram kronolojik akışı geri getirdi

Instagram, yıllardır beklenen güncellemeyi yaparken, henüz on gün önce benzer bir karar alan Twitter'ın diline düştü.

Instagram, en yeni paylaşımın en üstte göründüğü içerik akışını 2016 yılında değiştirmişti. Kullanıcılarının yıllardır bu kronolojik akışı geri getirmesi için çağrıda bulunduğu şirket, nihayet bu seçeneği tekrar kullanıma sundu.

Kronolojik sıraya ulaşmak isteyen kullanıcılar, uygulamanın anasayfasının sol üst köşesinde yer alan Instagram logosuna tıklayarak bu seçeneğe ulaşabilecekler. Kullanıcılar, logoya dokunduklarında iki seçenek ile karşılaşacaklar. Takip Edilenler seçeneği bahsi geçen kronolojik akışı, Favoriler seçeneği ise kullanıcılar tarafından oluşturulan bir listedeki hesapların içeriklerini kullanıcılara sunacak. Kullanıcılar, maksimum 50 hesabın eklenebildiği bu listeyi içeriklerini daha fazla görmek istedikleri hesapları takip etmek için kullanabilecekler.

Bu gelişme, Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından Twitter’da paylaşılan bir video ile duyurulurken, henüz on gün önce benzer bir karar alan Twitter, Instagram’ın onaylı Twitter hesabının yaptığı paylaşım üzerinden Instagram’a takıldı.