Skip to main content

Masaüstüne hatrı sayılır güncellemeler getiren Instagram, yeni bir özelliği daha bünyesine kattı. Canlı yayınlar artık masaüstünde de izlenebilecek.

Coronavirus salgınınnyaşattığı etkiden dolayı bugünlerde milyonlarca insan Instagram‘daki canlı yayınları takip ediyor. İçerik üreticiler ve sanatçıların çoğu sosyal mesafeyi desteklemek adına kendi evlerinde canlı yayın yapıyor ve mini konserler veriyor.

Son zamanlarda masaüstüne hatrı sayılır güncellemeler getiren Instagram, yeni bir özelliği daha kullancılarla buluşturdu. Instagram’daki canlı yayınlar şimdiye kadar sadece Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden izlenebiliyordu. Yeni özellikle birlikte artık bu yayınları Instagram’ın masaüstü sitesinden de takip etmek mümkün olacak.  Yakın zamanda masaüstünde kullanıcılarla buluşacak Canlı yayın özelliğinin şimdilik açık olmadığını belirtelim.

Bir süredir Instagram Canlı yayınları, birçok alanda içeriğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle eğitim alanındaki içeriklerin webden takibi, kullanıcıların içerikle etkileşim süresini de arttırabilir.