Skip to main content

Insight Partners’ın 5 Milyar Dolarlık işlemle Bulut Veri Yönetimi oyuncularından Veeam’i bünyesine katmasıyla birlikte, Veeam büyümesini hızlandırmaya odaklanacak.

Bulut Veri Yönetimi sağlayan Yedekleme çözümleri lideri Veeam Software, 9 Ocak 2020’de ilk duyurusunu yaptığı, yaklaşık 5 milyon dolar değerindeki işlemle, Insight Partners’ın Veeam’i satın alma süreci tamamlandı. 2019’un başlarında, Insight Partners tarafından yapılan ilk yatırımın ardından, yıllık satışları 1 milyar doları aşan ve dünya genelinde 365.000’den fazla müşteriyle pazar lideri olan Veeam’in Insight Partners bünyesine katılması ile şirketin ABD pazarında büyümesi hız kazanacak.

Veeam’in yeni döneme geçişinin hızlandırmaya ek olarak, şirket, merkezini İsviçre’den ABD’ye taşıyacak ve Veeam’in yönetici kadrosuna güç ve deneyim katacak.

Satın alma işlemiyle birlikte yönetici kadrosunda yapılan atamalar şu şekilde:

Daha önce Veeam Operasyonlar Başkan Yardımcısı olan William H. Largent, CEO görevine getirildi. CTO görevine Danny Allan getirildi. Daha önce CME Group’ta Genel Müdür ve CISO, ABD Enerji Bakanlığında ve Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Dairesi’nde Yardımcı CIO ve CISO görevlerini yürüten Gil Vega, Veeam’in yeni CISO’su olarak göreve getirildi. Dünya Ekonomik Forumu’nun Genç Global Liderleri arasında olan, eski ABD Başkan Yardımcısı Genel Sekreteri olarak görev yapmış, Ayers Neugebauer & Company’denNick Ayers, Insight Partners’ın Yönetici Direktörleri Mike Triplett, Ryan Hinkle ve Ross Devoron’un da bulunduğu Veeam Yönetim Kurulu Üyeliğine katıldı.