Skip to main content

ING Bank Operasyon ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Görkem Köseoğlu, ING Grubu Yapay Zekâ ve Robot Teknolojileri Global Başkanlığı’na atandı.

Görkem Köseoğlu, 2012 yılında katıldığı ING Bank Türkiye’de bankanın yeniden yapılandırılması, stratejisinin yeni nesil teknolojiler odaklı hale getirilmesi ve yenilikçi bankacılık anlayışının teknolojik ve operasyonel altyapı olarak desteklenmesi konularında liderlik üstlendi.

Köseoğlu’nun yönetiminde, ING Bank Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi kuruldu, tüm şube ve genel müdürlük iş süreçleri teknoloji tabanlı hale getirildi. Ayrıca, esnek çalışma modelini destekleyici teknolojik altyapının kurulması ve genel müdürlük binasının yenilenmesi çalışmalarını yönetti.

Sektörde ilk olan birçok uygulamaya imza atan Görkem Köseoğlu idaresindeki teknoloji ekibi, ING Mobil, ParaMara gibi stratejik platformların geliştirilmesinin yanısıra Hackhaton ve Inovasyon Atölyesi-OrangeLab gibi oluşumlarla ING Bank inovasyon ekosistemini genişletti.  Son olarak ING Bank’ın KGF teminatlı kredilerde başvuruların daha hızlı ve sorunsuz olmasını sağlayan robot teknolojisini hayata geçireren teknoloji ekibi, müşteri memnuniyeti ve verimlilik anlamında önemli katkı sağladı.

Danışmanlıktan bankacılığa

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, atamayla ilgili değerlendirmesinde, “Görkem Köseoğlu, dijitalleşme odağıyla geleceğin bankacılığına şimdiden hazırlanan ING Grubu açısından en kritik konulardan biri olan yapay zekâ ve robot teknolojileri gibi önemli bir alanın sorumluluğunu üstlenecek. ING Grubu’nun yeni bankacılık anlayışı paralelinde Görkem’in atandığı bu görev, hem ING Bank Türkiye ekibi hem de ülkemiz adına gurur verici” ifadesini kullanıyor.

Köseoğlu, ING Grubu’ndaki yeni görevine 1 Ekim 2017 itibariyle başlayacak.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlayan Görkem Köseoğlu, Hollanda Twente Üniversitesi’nde MBA derecesini aldı. Kariyerine McKinsey&Company Amsterdam ve İstanbul ofislerinde teknoloji ve operasyonlardan sorumlu danışman olarak devam etti. McKinsey&Company İstanbul ofisinde “Yardımcı Ortak” olarak görev aldıktan sonra 2012 yılında ING Bank Türkiye ekibine katıldı.