ARAŞTIRMA

DigitalAge | 19.08.2015 - 09:39

İlk buluşmada telefonla fazla ilgilenmek puan kaybettiriyor

İlk buluşma için erkekler daha aceleci, kadınlar daha konuşkan, telefonla fazla ilgilenmek ise her iki taraf için de negatif

Beş milyondan fazla üyesiyle Türkiye’nin önde gelen “ciddi ilişki ve evlilik” sitelerinden biri olan eÇift, sanal ortamda tanışanların ilk buluşma eğilimlerini araştırdı.

Online tanıştığınız biriyle ilk buluşmanız ne kadar süre sonra olmalı?” sorusunda erkeklerin daha aceleci, kadınların ise daha temkinli olduğu ortaya çıktı.

Araştırmadan ön plana çıkanlar:

  • Erkeklerin yüzde 90’ı buluşmak için tanıştıktan sonra bir haftadan az bir süre geçmesinin yeterli olduğunu söylerken, kadınların yüzde 90’ı ise bir aydan fazla zaman geçmesi gerektiğini belirtti.
  • İlk buluşmada negatif algı oluşturacak üç unsur sorulduğunda üyelerin yarısı karşısındakinin telefonu ile ilgilenmesi, yapmacık ve ukala tavırlar sergilemesi derken, kalan yüzde 30’u soğuk ve sessiz tavırlar, olumsuz bakış açısı ve kaprisli kişiliğin itici olduğunu belirtti.
  • İlk buluşmada hesabın paylaşılması konusunda ise cevap net. Üyelerin yüzde 90’ı hesabın erkek tarafından ödenmesi gerektiği konusunda hemfikir.
  • Üyelerin yüzde 80’i ilk buluşmada aşk doğabileceği konusunda umutlu! Üyelerin yüzde 50’si ilk buluşmada aşka inanırken, yüzde 30’u aşık olunmasa bile kuvvetli bir duygu hissedilmeye başlanabileceğini söylüyor.
  • İlk buluşmada erkek üyeler konuşmaya kıyasla dinlemeyi daha çok seviyor. Erkek üyelerin yüzde 70’i dinlemeyi daha çok sevdiğini belirtiyor.