Skip to main content

Sony, Mars Cinema Group’un Modern East Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ndeki en yeni sinema salonuna en son Sony 4K Dijital Sinema teknolojisini sağlıyor

Mars Cinema Group, en yeni sinema salonunu Haziran’da İstanbul Ümraniye’de bulunan Modern East Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde açtı. İstanbul’daki Modern East sinema salonu, Ankara’dan Van’a, Mardin’den İzmir’e kadar uzanan bir coğrafyada müşterilere en son teknolojiye sahip dijital 4K projeksiyon sağlamak üzere Sony 4K Dijital Sinema teknolojisi ile donatılacak olan toplam 10 yeni Mars Cinema Group sinema salonunun ilki oldu.

Sony 4K Dijital Sinema İş Geliştirme Müdürü Tim Potter yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Sinemaseverlerin en iyi görsel deneyimi talep ettiği bir dönemde, sinemalarda da gelişmiş görüntü kalitesine olan talep artıyor. Sony SRX serisi 4K dijital sinema projeksiyon sistemleri, nefes kesici detay görüntüleri, üst düzey kontrast oranı ve mükemmel yeniden renk üretimi sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki sinema zincirlerinde kullanılıyor. Mars Cinema Group’un Sony 4K Dijital Sinema ile donatılmış ilk sinema salonunu İstanbul’da açma kararı ve müşterilerine billur gibi net görüntü kalitesiyle en iyi deneyimi sunması, bizleri de gururlandırıyor.”

Yeni projektör sistemlerinin kurulumu, Türkiye ve komşu ülkelerde güvenilir bir Dijital Sinema Çözümleri Dağıtıcısı olan Sony’nin dijital sinema distribütörü Omega Sinema Sistemleri tarafından yapılacak.