Skip to main content

Bu yıl ikincisi gerçekleşen Bumerang Blog Ödülleri 29 Kasım Perşembe akşamı Hilton Convention Center’da düzenlendi. Bumads dijital reklam platformunun sunduğu gecede, Bumerang yayıncıları toplam 7 kategoride ödüllerine kavuştu. Gecenin öncesinde…

Bu yıl ikincisi gerçekleşen Bumerang Blog Ödülleri 29 Kasım Perşembe akşamı Hilton Convention Center’da düzenlendi. Bumads dijital reklam platformunun sunduğu gecede, Bumerang yayıncıları toplam 7 kategoride ödüllerine kavuştu. Gecenin öncesinde gerçekleşen ‘Ustalardan İyi İçerik Atölyesi’ başlığı altındaki oturumlar ise hem dijital dünyanın hem de bloggerların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 
Bumerang’ın 22 bini aşkın üyesinin ‘en’lerinin ödüllendirildiği 2’nci Bumerang Blog Ödülleri Töreni, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın katılımıyla gerçekleşti. 
Bumerang yayıncıları 7 dalda ödüllerine kavuştu
Bu yıl bin 500’ün üzerinde başvuru alan ve yaklaşık 30 bin SMS’in gönderildiği 2’nci Bumerang Blog Ödülleri, 7 ayrı kategoride sahiplerini buldu. Medya, dijital dünya, akademi ve sanat camiasından önemli isimlerin yer aldığı 22 kişilik jüri ekibinin değerlendirmesinin ardından kazanan bloglar, ödüllerine kavuştu. Geveze’nin sunumuyla gerçekleşen 2’nci Bumerang Ödülleri’nin kazanan isimleri geceye damgasını vurdu. İşte kazanan bloglar:
En Bilge Forum Ödülü www.gezenbilir.com’e giderken, kazanan Bumerang yayıncısına ödülü, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu tarafından verildi. 
En Çalışkan Blog Ödülü www.yolunneresindeyim.blogspot.com’un olurken, kazanan blogger ödülünü, Hürriyet Web/Mobil Koordinatörü Bülent Mumay’dan aldı.
En İyi Yerel Site Ödülü www.karsiyakalife.com.tr’nin olurken, kazanan Bumerang yayıncısına ödülü, Hürriyet Dijital Reklam Koordinatörü Haymi Behar tarafından verildi.
En Sosyal Blog Ödülü www.balkopugutasarim.com’a giderken, kazanan bloggera ödülü GROUPM Sosyal Medya Başkanı Ebru Kutan Mersin tarafından sunuldu.
En Tarz Blog Ödülü www.dadatart.com’a verilirken, kazanan blogger ödülünü Hürriyet Gazetsi Sosyal Medya Editörü Şermin Terzi’nin elinden aldı. 
En Uyumlu Site Ödülü www.maroon.com.tr’ye verilirken, kazanan Bumerang yayıncısı ödülünü Bumads CEO’su Onur Kabadayı’dan aldı. 
Jüri Özel Ödülü ise www.city-shot.com’un oldu. Gecenin son ödülü Hürriyet Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri tarafından sunuldu.
Sizi hatırlacak olan şey sahip olduğunuz içeriktir
İkinci Bumerang Blog Ödülleri töreni öncesinde, Ustalardan İyi İçerik Atölyesi başlığı altında çeşitli oturumlar düzenlendi. İyi içerik ve içerik pazarlama konularında kapsamlı paylaşımların olduğu atölye, Gizmodo Yazı İşleri Müdürü Matthias Sternkopf’un İyi içerik Üretme Sanatı başlıklı konuşmasıyla devam etti. Yaptığı konuşmada kaliteli içeriğin önemine değinen Gizmodo Yazı İşleri Müdürü şunları söyledi: “Eğer yeterli ve kaliteli bir içeriğiniz yoksa ziyeretçiler sizi unutacaktır. O nedenle bir yayıncı öncelikle temel gazetecilik ilkelerine hakim olmak durumunda. Ürettiği içerikle fark yaratmanın, okuyucusunun dikkatini çekebilecek konular üzerine söz söylemenin gayreti içinde olmalı ve mutlaka kendi kişisel damgasını vurmalı.” Matthias Strenkopf, sosyalmedya.co’nun kurucusu Fatih Güner ve aynı zamanda İngiltere’nin takip edilen blog yazarlarından olan Edelman Dijital İngiltere Kıdemli Müşteri Yönetcisi Emma Gannon’un katıldığı Sosyal Medya Fenomenlerinden Samimi Hikayeler başlıklı panelin ardından atölye sona erdi.