Skip to main content

IFS’nin yeni CEO’su belli oldu.

Global kurumsal uygulamalar şirketi IFS, Darren Roos‘u CEO olarak seçtiğini duyurdu. Atama,  1 Nisan 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Kurumsal yazılım dünyasının liderlerinden olan Roos, global yazılım işletmeleri kurma ve ölçeklendirme konularında deneyim sahibi bir isim. Son olarak SAP’nin Bulut ERP işletmesinin başkanlığını yapan Roos, bundan önce de Software AG’nin uluslararası operasyonlarında yer almıştı.

Günümüzde aralarında BMW, Volvo, Saab, Emirates, Lockheed Martin, Amerikan Hava Kuvvetleri, Jotun gibi firmaların bulunduğu 3000’den fazla şirket 1 milyondan fazla kullanıcı işlerini IFS CEO’su Darren Roos, “Bundan böyle IFS’e liderlik edeceğim için çok heyecanlıyım ve bunun büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum,” diyerek şunları söyledi: “IFS olağanüstü bir şirket! Güçlü ERP geçmişinin, EAM ve FSM’deki liderliğinin ve örnek nitelikteki müşteri memnuniyetinin birleşimiyle, kurumsal yazılım endüstrisinde güçlü bir rol oynamak için mükemmel bir platforma sahip bulunuyor. Özellikle şirket ölçeklendirme, bulut işletmeleri kurma ve yüksek performanslı ekipler oluşturma konularındaki tecrübelerim ve becerilerimden yararlanarak IFS’in gelişimini sürdürmesini hedefliyorum. Bu kurumu oluşturan 3.500 kişiyle ve bu kadar büyük bir işletmeye dönüştüren 10.000 müşteri ve iş ortağıyla tanışmak ve çalışmak için sabırsızlanıyorum.”