Skip to main content

Sony, Xperia X serisi akıllı telefonlarına Xperia XZ ve premium Xperia X Compact modelini eklediğini duyurdu

Sony’nin Xperia X serisinin ilk amiral gemisi akıllı telefonu Xperia XZ ve premium Xperia X Compact modelleri, yeni ve gelişmiş bir kamera teknolojisiyle geliyor. Xperia XZ ve X Compact modellerinde, Sony’nin üst düzeyde güçlendirilmiş, iki yardımcı sensör eklendi. Uzaklık sensör teknolojisine sahip Lazer otomatik odaklama, ışık düzeyinin yetersiz olduğu durumlarda net fotoğraflar çekmeye olanak tanıyor.

Xperia_XZ_life_style

23MP ana kamera, 0,6 saniye gibi bir zaman diliminde fotoğraf çekmeye olanak tanıyor. Yeni Xperia XZ ve X Compact modellerinde, objektif hızı ve odaklama kontrolü ve manuel ayarlarda da esneklik isteyenler için gelişmiş özellikler bulunuyor.

Xperia_XZaccessories

Xperia XZ, selfie’ler için, üst düzeyde yüksek hassasiyete sahip 13MP ön kameraya sahip. Ön kameranın ISO6400 derecesinde yüksek hassasiyeti ve 22mm/90-derece geniş açılı lensi, ışığın yetersiz olduğu durumlarda ve grup selfie’lerinde daha iyi sonuçlar ortaya koymayı vadediyor. Xperia XZ, aynı zamanda keskin ve canlı görüntüler için 4K kayıt imkânı sunuyor.

Her iki model, aynı zamanda yakın çekimlerde bile daha pürüzsüz video kaydetmeye imkan veren 5 eksenli görüntü sabitlemeye sahip ilk akıllı telefonlar olarak lanse edildi. Ayrıca, pil kullanım ömrünü artırmak üzere, Qnovo Inc. ile birlikte geliştirilen Adaptif Şarj teknolojisi gibi, nasıl kullanıldığına bağlı olarak, Xperia kullanıcı deneyimi optimize etmek üzere akıllı özelliklere sahip. Xperia XZ, 5.2 inç Full HD bir ekranı ve ele oturmasını sağlayan metal gövdesi ile öne çıkıyor. Xperia X Compact ise, 4.6 inç HD ekrana sahip.