Skip to main content

Bugüne kadar yabancı yatırımcılar tarafından satın alınan Türkiye’deki girişimlerin tersine; bir yabancı şirket, yerli yönetim tarafından satın alındı.  ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren ve 20 yılı aşkın bir süredir ağırlıklı olarak…

Bugüne kadar yabancı yatırımcılar tarafından satın alınan Türkiye’deki girişimlerin tersine; bir yabancı şirket, yerli yönetim tarafından satın alındı. 
ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren ve 20 yılı aşkın bir süredir ağırlıklı olarak yurtdışına bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yazılım Ar-Ge hizmetleri sunan ‘Siemens EC Kurumsal İletişim Hizmetleri A.Ş.’, bundan böyle ‘ICterra Bilgi ve İletişim Teknolojileri A.Ş.’ adı ile yüzde yüz yerli bir firma olarak faaliyetlerine devam ediyor.
Bu sürecin bir diğer önemli tarafı da Siemens Enterprise Communications’ın yazılım Ar-Ge çalışmalarını ICterra ile yapmaya devam edecek olması. Yani yüksek katma değerli bilişim hizmetleri dış kaynak kullanımı ile Türkiye’den sağlanacak.

Konuyla ilgili olarak ICterra CEO’su Hamdi Vedat Uslu, “Yirmi yılı aşkın bir süredir yazılım Ar-Ge projeleri, uygulama geliştirme, proje yönetimi, bütünleşik iletişim çözümleri konusunda Siemens Enterprise Communications ailesi içinde edinilmiş uzmanlığa sahip bir ekibiz. Şimdi en iyi bildiğimiz işleri, daha geniş bir vizyon ile yapmak, yerel ve küresel pazarda nitelikli çözümler sunmak ve ülkemizin yazılım Ar-Ge ihracatını artırmak için yola çıktık.” ifadesini kullandı.