TEKNOLOJİ

DigitalAge | 06.05.2020 - 11:48

İBB Panorama ile İstanbul gezileri başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan İBB Panorama sitesi, bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden şehirde gezinti yapma imkanı sağlıyor.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Coğrafi Bilgiler Müdürülüğü, İBB Panorama web sitesiyle, İstanbul’u 360 derecelik Gigapixel kameralar ve Turizm kameraları ile gezme imkanı sunuyor.

İBB Panorama web sitesi için, çok yüksek çözünürlüklü fotoğraflar 360 derecelik gigapiksel kameralarla çekilmiş. Belediyenin İstanbul’un farklı noktalarında bulunan turizm kameraları da 360 derece fotoğraflar üzerinden gösteriliyor. Böylece şehrin çeşitli noktaları canlı olarak izlenebiliyor.

Panorama’da, Süleymaniye, Kuzguncuk, Çamlıca, Ataşehir, Emirgan, Galata, Eyüp ve Beylerbeyi dahil olmak üzere 28 mekanı ziyaret edilebiliyor. Lokasyonları ziyaret edebilmek için sağ alt köşede yer alan mekan listesinden istediğiniz semti seçmeniz yeterli. Sağ üst köşede bulunan haritadan ise konumunuzu ve görüntülemek istediğiniz bölgeyi net bir şekilde tespit edebiliyorsunuz. Ayrıca, ekranda bulunan fotoğraf simgesine tıklayarak 1:1, 3:4, 3:2 ,16:9 formatlarında fotoğraf çekilebiliyor. Seçilen görüntüler ayrıcaÇektiğiniz fotoğrafları sosyal medyada paylaşabilir veya e-posta üzerinden arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

İstanbul’un farklı güzergahları mobil cihazlar üzerinden de izlenebilse de, bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar üzerinden daha iyi bir deneyim elde edilebiliyor. İBB Panorama‘da İstanbul gezisi yapmak isteyenler buraya tıklayabilir.