Skip to main content

IAB Türkiye’nin Programatik Semineri ve Workshop’u sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Veriyi analiz ederek ve teknoloji kullanarak medya satın alımını daha hızlı ve akıllı hale getiren, dolayısıyla dijital reklam yatırımlarının verimini artıran Programatik satın almanın ayrıntılı biçimde anlatıldığı IAB Türkiye semineri, dijital dünyanın önemli isimlerini ağırladı.

Programatik Semineri’nde sırasıyla Nokta Grubu CEO’su Tümay Asena, Adform Genel Müdürü Cem Eroğlu, Group M E-Ticaret Direktörü Eda Akkök, Koçzer Performans Pazarlama Müdürü Bora Denizci, Sahibinden.com Programatik ve Verimlilik Yönetimi Kıdemli Uzmanı Uğurhan Atma, Awarion CEO’su Alp Ayhan, OMD Türkiye Dijital Direktörü Atakan Demirci ve Akbank Programatik Müdürü Ayberk Demirci konuşmacı olarak yer aldı. Programın Google Türkiye tarafından gerçekleştirilen Workshop bölümünde ise katılımcılar öğrendiklerinin pratikteki karşılığını deneyimledi.

Ajanslar, reklamverenler ve yayıncıları bir araya getiren Programatik Reklamcılık Semineri’nde katılımcılar programatik reklamcılığın temel unsurlarını, programatik satın almanın diğer mecralardaki kullanımını, verinin önemini, farklı programatik modellerini, var olan ve gelişen endüstri trendlerini öğrenme imkanı buldu.