Skip to main content

Huysuz Kedi, 2 yılda sahibine 100 milyon dolara yakın bir değer kazandırdı

İki yıl içinde gerçek adı Tardar Sauce olan Huysuz kedi (Grumpy Cat), sahibine 99,5 milyon dolar kazandırdı. Grumpy Cat’in internet fenomeni olmasını sağlayan en önemli özelliği huysuz ve çatık kaşlı bir ifadeye sahip olması.

Express’e konuşan Huysuz kedinin sahibi Tabatha Bundeson (28 yaşında), kedisinin ününün durdurulamaz olduğunu söyleyerek; kısa zamanda inanılmaz bir noktaya ulaştığını dile getirdi.

Bugüne kadar iki kitap anlaşması olan Grumpy Cat’in online’da (Grumpy Cat mağazası) elektronik, giyim ve evcil hayvanlar kategorilerinde neredeyse 140’a yakın ürün yer alıyor.

Ayrıca bu sene sunulan, ABD’de 100’ün üzerinde mekânda yerini alan Grumppuccino adında kahve markası da yer alıyor. Huysuz Kedi’nin ilk filmi ise ABD’de televizyon kanallarında gösterimine başlanmış durumda.

Grumpy Cat’in elde ettiği gelir, Hollywood’un en ünlü isimlerinin yıllık gelirini de geçiyor. Gwyneth Paltrow geçtiğimiz yıl 18,6 milyon dolar kazanmıştı. Dünyanın en popüler futbolcularından Christiano Ronaldo’nun yıllık geliri ise 42,2 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

Huysuz kedi, Bundesen’in erkek kardeşinin online’da fotoğraf paylaşmasından sonra internetin süperstarı oldu.

Kaynak: Business Insider, Express, Independent

Fotoğraf: Grumpy Cat Instagram hesabı