Skip to main content

Huawei, yeni giyilebilir teknoloji ürünü Huawei Watch GT’yi Türkiye’de satışa sundu.

Huawei Watch GT Türkiye’de satışa sunuldu. Klasik ve spor olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan Huawei Watch GT;  yüksek pil ömrü, düşük güç tüketimi, aktivite takibi ve fitness koçluğu özelliklerine sahip olan giyilebilir teknoloji özelliklerini barındırıyor.

Huawei’nin kendi işletim sistemi LightOS ile gelen olan Huawei Watch GT’nin ilk dikkat çeken özelliği şarj süresi. Cortex-M4 yonga setiyle üretilen saat, tam 1 ay boyunca şarj etmeden çalışmayı vadediyor. Sadece bildirim alma halinde geçerli olan bu süre, kalp ritmi sensörünün açık olması halinde yarı yarıya kısalıyor. Sürekli çalışan bir GPS ise şarj süresini 22 saate indiriyor.

Geliştirilmiş performans ve yeni özelliklerin yanı sıra Huawei Watch GT, 1,39 inç 454 x 254 AMOLED ekran sunuyor. Akıllı saat gövdesi, paslanmaz çelik ve seramik çerçevelerle çift taç tasarımına sahip.10,6 mm kasa gövdesi, çift renkli silikon bant ve zarif bir deri-kauçuk bant seçenekleri ile de uyumlu.

Huawei Watch GT’nin spor modeli 1199TL ve klasik modeli 1399TL tavsiye edilen satış fiyatlarıyla raflardaki yerini aldı.