Skip to main content

Dün tanıtlan yeni Huawei Mate serisi, ultra geniş açı lens desteğiyle gelen üçlü Leica kamerası, yüksek hızda Ev tears Yönetim şarj, yapay destekli kamera modu gibi birçok yeni ve gelişmiş özelliğe sahip.

Huawei’in  uzun süredir beklenen güncel Mate serisi dün tanıtıldı. Dünyanın ilk 7nm yapay zekâ destekli yonga setine sahip Kirin 980’le birlikte gelen yeni Mate 20 serisi birçok yeni ve kullanıcı deneyimi açısından gelişmiş özelliğe sahip. Dual-NPU (çift ağ işleme birimi), ultra geniş açı lens desteğiyle gelen üçlü Leica kamera, yapay zekâ destekli video özellikleri, Huawei SuperCharge 40W hızlı şarj ve ters yönde şarj özelliği ile Android P tabanlı EMUI 9.0 yazılımı, serinin öne çıkan özellikleri yer alıyor.

Huawei Tüketici Elektroniği İş Birimi CEO’su Richard Yu, yeni Mate 20 serisini şöyle değerlendiriyor; “Ancak her kurum, her aile ve her birey dijital dünyaya eriştiğinde gerçek anlamda bir akıl ve teknoloji çağından söz edebiliriz. Akıllı telefonlar bu döneme geçişte son derece önemli bir rol oynayacak. HUAWEI Mate 20 serisi, orijinal ismiyle de uyumlu olarak kullanıcılar için zengin değer teklifleri sunan, gerçek anlamda akıllı ve güçlü piliyle birlikte uzun soluklu bir yaşam asistanı niteliğinde.”

Huawei Mate 20 serisinde neler var?

Cortex-A76 tabanlı çekirdek yapısı ile %75 daha güçlü ve %58 daha verimli ilk yonga seti olma özelliğine sahip olan Kirin 980, günlük yaşamda kullandığımız yapay zekâ uygulamalarını başarılı bir şekilde destekliyor

Ultra geniş açı lens desteğiyle gelen üçlü Leica kamera, kullanıcılara geniş bir perspektiften çekim seçeneği sunuyor. Kameranın  makro performansıyla kullanıcılar, 2,5 cm yakınlığa kadar mükemmel sonuçlara imza atabiliyor.

Huawei Mate 20 Serisi, yapay zekâ destekli kamera moduna da sahip. Kullanıcılar bu modu kullanarak, çektikleri video içeriklerinin tonunu, doygunluğunu ve parlaklığını otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Huawei Mate 20 Serisi, pil gücüyle de dikkat çekici. Huawei Mate 20, 4000mAh batarya ile gelirken, Huawei Mate 20 Pro 4200mAh, Huawei Mate 20 X ise 5000mAh gücündeki bataryası ile öne çıkıyor.

Huawei SuperCharge özelliği, 40W’a kadar yüksek hızda şarj desteği sunuyor. Örneğin Huawei Mate 20 Pro, 40W Huawei SuperCharge adaptörüne takıldığında, 30 dakikalık bir şarj esnasında yüzde 70’lik pil dolum oranına (2.940mAh’ye eşdeğer) ulaşıyor.

Şarj konusunda sunulan bir diğer yeni özellik Huawei Mate 20 Pro’nun kablosuz ters yönlü şarj ünitesi. Cihazın güçlü batarya kapasitesinin gerektiği durumlarda, diğer destekleyen cihazlarla da paylaşılmasına olanak tanıyan bu teknoloji, Mate 20 Pro’nun hayatı kolaylaştıran bir diğer özelliği.